Genç Ve Çekici Eller İçin 8 Doğal Çözüm

0

Genellikle yaşımızla ilgili ilk gösterge ellerimizdir. Ellerimizin ince, hassas cildi sürekli güneş ışığına maruz kalıyor. Biz yüzümüzü lekeler, kırışıklıklar ve güneş hasarlarından korurken ellerimize aynı özeni göstermiyoruz. Ancak elleriniz için yapacağınız basit işlemlerle genç ve çekici görünmelerini sağlayabilirsiniz.

1. Temizlik ve bahçe işlerinde eldiven kullanın
Kir, çamur veya temizlik maddelerini tutarken ellerinizde eldiven bulunması ellerinizi yumuşak ve nemli tutmak için en kolay yoldur!

2. Evyelerinizde yumuşak el sabunu bulundurun
Bazı sabunlar çok sertdir ve cildinizi gergin ve kuru hissetmenize neden olabilir. Bunun için nemlendirici maddelere sahip el sabunları seçin.

3. Tırnaklarınızı yemeyin veya tırnak etlerinizi koparmayın
Tırnak etlerinizi yumuşak ve nemli tutmak, elinizde olabilir ama çekici görünmesi için tırnaklarınızı yemeyin ve tırnak etlerinizi koparmayın.

4. Sık sık el peelingi yapın
Bu, dolaşımı iyileştirip nem eklerken kir, bakteri ve ölü cildi temizlemeye yardımcı olur! Ellerinizi temiz, nemli ve inanılmaz derecede yumuşak hissetmenizi sağlayacak şekilde kendi el peelinginizi yapmak çok kolaydır.

5. Güneş kremi kullanın!
Evet, ellerinize güneş kremi kullanın. Güneş hasarı erken yaşlanmaya katkıda bulunan en büyük etkenlerden biridir ve cildinizin lekeli ve buruşmuş görünmesini sağlar. Güneşin zararlı ışınlarına karşı en fazla koruma için SPF 30 veya daha yüksek olan bir güneş koruyucu seçin. Ve gün içinde sık sık kullanmayı unutmayın.

6. Yaşlılık lekelerini azaltın
Doğal ilaçlar kullanarak elinizde mevcut yaşlanma lekeleriyle savaşabilirsiniz. Yaşlılık lekelerini gidermek için bu yazımızı okuyabilirsiniz.

7. Sık sık nemlendirin!
Düzenli nemlendirme, gelecek yıllarda yumuşak, pürüzsüz ellerin anahtarıdır.

8. Uçucu yağlar kullanın
Buhur, Limon ve Lavanta esansiyel yağları, yaşlılık lekelerinin görünümünü azaltmaya yardımcı olmak ve genel cilt sağlığını ve elastikiyetini arttırmak için aydınlatıcı bir ajan olarak işlev görür.


Share.

About Author

Comments are closed.