Genital ve Yüzdeki Siğiller İçin Doğal Çözümler

0

Cildinizde benler, siğiller ve lekeler var ve çözüm arıyorsanız, doğal malzemeler yardımınıza koşabilir. Kullanmanız gereken malzemelerin çoğunun zaten mutfağınızda olduğunu unutmayın.

Siğil, leke ve sivilceler için doğal ürünler her zaman daha iyidir. İlaç ve kozmetik gibi ürünlere yönelmeden önce hem ucuz hem de etkili olabilecek yöntemleri denemekte yarar olabilir.

Benler

Sarımsak
Sarımsak, benlere karşı tedavide etkilidir. Yapılması gereken ilk şey benin üzerine vazelin sürmektir. Daha sonra da, üzerine sarımsak koyup 4 saat süreyle bırakın. Bu işlemi her gün tekrarlayın.

Hint yağı ve karbonat
Her iki bileşeni homojen bir macun elde edilene kadar karıştırın. Daha sonra benin üzerine sürüp bir gazlı bezle kapatın ve sabaha kadar bırakın. Bunu istediğiniz sonucu alana kadar tekrarlayabilirsiniz.

Elma sirkesi
Bu kullanımı en basit olan malzemelerden biridir. Bir pamuğu sirkeye batırın ve benin üzerine koyun. Üstünü gazlı bezle kapatın ve 8 saat bırakın. Her gün tekrarlayın.

Siğiller

Muz kabuğu
Vücudunuzda siğiller varsa, tek yapmamız gereken, muz kabunun iç kısmını siğil üzerine sürmektir. Bunu her gece 2 hafta boyunca tekrarlayın.

Bal
Balı siğilin üzerine sürün ve kapatın. Bu işlemi siğiller yok olana kadar tekrarlayın.

Elma sirkesi
Ben gibi siğil için de sirke etkili bir çözümdür. Bir pamuğu sirke ile ıslatın ve siğilin üzerine koyarak kapatın. Tüm gece ya da 24 saat bekletin. Siğil kaybolana kadar tekrarlayın.

İncir
İncir meyvesinin beyaz sütünü, doğrudan siğilin üzerine sürün. Birkaç saat açık bırakın ve bol su ile temizleyin.

Koyu lekeler

Limon
Limon suyunu pamuk ile lekelerin üzerine günde 2 kez sürün. Ancak bu işlemi yaparken güneşe maruz kalmayın. Güneşin cildinize zarar vermesini önlemek için geceleri yapmak en iyisidir.

Aloe vera
Aloe Vera’yı doğrudan leke üzerine sürün ve 20 ila 30 dakika arasında bırakın. Daha sonra bol su ile temizleyin ve işlemi her gün tekrarlayın.

Soğan
Bir soğanı rendeleyin ve lekelerin üzerine uygulayın. 15 dakika bekledikten sonra bol ılık su ile temizleyin.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.