Gıdıyı Yok Etmek İçin Basit Egzersizler

0

İlerleyen yaş ve kilo alımıyla birlikte çene altında oluşan gıdı sizi rahatsız mı ediyor? Her yerde ve her zaman kolaylıkla yapabileceğiniz egzersizlerle gıdıdan kurtulabilir veya oluşmasını önleyebilirsiniz.

Yapacağınız boyun ve çene egzersizleri, yüz ve çene kaslarınızın güçlenmesine, cildinizin sıkılaşmasına ve çene altındaki gıdıdan kurtulmanıza yardımcı olabilir. Farkı görmek birkaç hafta sürebilir. Ancak, hem gıdı oluşmasını önlemek, cildi sıkılaştırmak hem de oluşmuş olanları yok etmek için zaman ayırmaya değecektir. Çene altı yağlarından nasıl kurtulabilirsiniz?

Çene egzersizleri

1. Ağzınızı açın
Boyun kaslarını çalıştırmanın en etkili yollarından biri, ağzı olabildiğince çok açmaktır. Ağzınızı açarken dilinizi de alt dişlerin arkasına değdirmek hareketin daha etkili olmasına yardımcı olacaktır. Her ağzınızı açtığınızda 10’a kadar sayın ve bırakın. Bu hareketi her gün 10 kez tekrarlayın. Boyun kırışıklıkları nasıl önlenir?

2. Çenenizi kaldırın
Ayakta durun, başınızı hafifçe geriye atın. Yüzünüz tavana doğru bakarken, dudaklarınızı büzün. 5 saniye bu şekilde bekleyin. Bu hareketi her gün 5 kez tekrarlayın.

3. Boynunuzu gerin
Yatağınızın üzerine uzanın. Başınızı yatağın kenarından aşağı sarkıtın. Sonra başınızı göğsünüze yavaşça kaldırın. Birkaç saniye kalın ve yavaşça tekrar başlangıç ​​konumuna gelin. Bu hareketi her gün en az 10 kez tekrarlayın. Sadece tek bir egzersizle karnınızı düzleştirebilirsiniz

4. Boynunuzu çevirin
Ayakta düz durun. Kafanızı, çeneniz omzunuza paralel olacak şekilde yana çevirin. Yavaşça başınızı aşağıya, sonra yukarı kaldırın. Sonra diğer tarafta da aynı hareketi tekrarlayın. Bu hareketi her gün 10 kez yapın.

5. Boyun egzersizi
Ağzınızı açmadan, dudaklarınızı sadece yanlara doğru çekin. Aynı zamanda boyun kaslarınız da gerilecektir. Hareketi yaparken boyun kaslarındaki gerginliği hissetmelisiniz. Bu pozisyonda kalabildiğiniz kadar kalın. Her gün en az 10 tekrar yapın. Vücudunuzu 1 ayda değiştirecek egzersiz programı

6. Tenis topu egzersizi
Çenenizin altına bir tenis topu yerleştirin. Çenenizi sıkıca topa doğru bastırın ve bırakın. Bu egzersizi her gün 10 kez tekrarlayın


Paylaş.

About Author

Comments are closed.