Göğüs Bölgesindeki Kepek Nasıl Giderilir?

0

Seboreik dermatit olarak da bilinen kepek, yeni cildin eski cildi dökülmek için çok hızlı üretildiğinde oluşur. Pullanan cildin yanı sıra kepek kişilerde iltihaplı ve kaşıntılı bir cilde dönüşebilir. İnsanların kepeklendiği en yaygın yer kafa derileridir, ancak kepek kaş, sırt, bacak ve göğüs gibi muhtemel olmayan yerlerde ortaya çıkabilir. Göğsünüzdeki kepek rahatsız edici olabilir. Kafa derimizin aksine, göğüsler cildi tahriş edebilecek giysilerle kaplıdır. Neyse ki, kepek, hatta göğüs kepeğinin tedavisi oldukça kolaydır. Kepek İçin Neem Yağı Kullanmanın 8 Yolu

Yüzde 2 çinko pirit içeren bir temizleyici kullanarak göğsünüzü her gün yıkayın.

Göğsünüzü çinko pirit temizleyici ile yıkadıktan sonra yüzde 1 hidrokortizon içeren bir krem ​​uygulayın. Hidrokortizon kaşıntı tedavisinde yardımcı olur. Bu kremi günde iki kez uygulayın.

Hidrokortizon kremini uyguladıktan sonra Nizoral gibi bir mantar önleyici krem ​​uygulayın. İyice ovaladığınızdan emin olun. Bu kremi günde iki kez uygulayın. Kaş Kepeği Nasıl Tedavi Edilir?

Göğüs kepek kaybolana kadar temizleyici ve kremler kullanmaya devam edin. Tekrarı önlemek için temizleyiciyi günlük kullanın.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.