Göz Altı Kapatıcısı Nasıl Kullanılmalı?

0

Gözlerin altında torbaları en aza indirmek için yapılacak ilk yöntem kullanılmış ve soğumuş çay poşetlerini gözlerin üzerine koymaktır. Bu bilinen ve uygulanan bir yöntemdir. Bu arada göz altını için en çok kullanılan ürün ise kapatıcılardır. Peki kapatıcılar nasıl kullanılmalıdır? Nelere dikkat edilmelidir?

Birçok makyaj sanatçısı, kapatıcı kullanmadan önce göz kremi sürülmesini öneriyor. İnce çizgiler ve ince kırışıkların gözlerin etrafına yerleşmemesi için krem ​​kıvamında kapatıcların kullanılması gerekiyor. Göz Altındaki Koyu Halkaları Gideren Göz Serumu

Göz makyajında kapatıcı son adım olmalıdır. Birincisi, fondöteni tüm yüzünüze sürün. sonra göz maykajını yapın. En son olarak gözaltı kapatıcısını kullanın.

Göz kapaklarınızın üzerindeki koyuluğu nötralize etmeyi unutmayın. Göz kapaklarınızın üzerine de göz altına sürdüğünüz kapatıcıyı uygulayın.

Kapatıcıları parmaklarınızla sürebilirsiniz. Ancak yoğun kıllı bir makyaj fırçası kullanmanız çok daha iyi olacaktır. Fırça kapatıcının göz çevresine daha iyi dağılmasını sağlayacaktır. Göz Altı Torbalarından Kurtulmanın 5 Yolu

Göz altınızdaki yorgunluğu, sarkmayı silmek istiyorsanız kapatıcıdan önce uygulamanız gereken bir başka önemli bir ürün var. Düzeltici. Kullanacağınız kapatıcılar cilt tonunuzu açarak göz altındaki halkaları yok ederken, mavi veya yeşil tonlarda düzelticiler gözlerinizi nötralize ederek bütün alanı aydınlatır.  Makyaj sanatçıları, şeftali gri ve yeşil, mavi ve pembe tonlarının kullanılmasını öneriyorlar.

Kapatıcılar genellikle gözaltına yarım ay şeklinde sürülür. Oysa gözlerdeki yorgunluğu gidermek için ters V şeklinde sürülmesi çok daha iyi sonuçlar vermektedir. Bu şekilde gözaltı kapatıcısının sürülmesi elmacık kemiklerinin de daha belirginleşmesini sağlar. Badem Yağı ve Aloe ile Göz Altı Kapatıcısı

Göz altınızdaki mor halkalar damarlardan kaynaklanıyorsa, o zaman şeftali veya pembe göz altı kapatıcıları kullanılması gerekir.


Share.

About Author

Comments are closed.