Göz Altı Torbalarından Hızlı Kurtulmanın Yolları

0

Göz altında oluşan torbalar, sağlık açısından bir problem yaratmasa da, görsel olarak çok rahatsız edicidir. Göz altı torbalarından, kozmetik ürünlere ya da cerrahi bir müdahaleye başvurmadan doğal yollardan kurtulabilirsiniz.

Göz altındaki torbalar, genetik, yetersiz uyku veya yorgunluk sonucu oluşabilirler. Bunlar gibi daha birçok faktör göz altı torbalarına neden olabilir.

Evde uygulayabileceğiniz doğal yöntemlerle göz altındaki torbaları hızlı bir şekilde ortadan kaldırabilir ya da hafifletebilirsiniz.

Salatalık

Soğuk salatalık dilimleri, göz altında oluşan torbaları geçici olarak azaltabilir. Bu yöntem, hem çok ucuz hem de etkilidir. Bir salatalığı soğutun ve dilimlere ayırın. Sonra salatalık dilimlerini gözlerinizin üzerine koyarak 10-15 dakika bekletin.

Patates

Patatesi yıkayın ve dilimlere ayırarak gözlerinizin üzerine koyun.  5-10 dakika patatesleri gözlerinizin üzerinde tutun. Sonra suyla yüzünüzü yıkayın. Göz altınız kalıtımsal olarak koyu ise

Süt

İki parça pamuğu soğuk süte batırın ve fazla sütü sıkın. Sonra pamukları gözlerinizin üzerine yerleştirin ve 20-30 dakika bekletin.

Çay poşetleri

Kullanılmış çay poşetlerini 5-10 dakika buzdolabına koyarak soğumalarını sağlayın, sonra gözlerinizin üzerine yerleştirin. 20-30 dakika bekletin ve sonra gözlerinizi soğuk su ile yıkayın. Göz altındaki morluklardan kurtulmak için kolay serum

Yumurta akı

Yumurta akını çırpın ve bir fırça yardımıyla göz çevrenize sürün. Kururken hafif bir gerilim hissedeceksiniz. 20 dakika bekletin ve soğuk su ile yıkayın.

Buz küpleri

Buz küpüyle çöz çevrenize 5 dakika boyunca masaj yapabilirsiniz. Doğal göz altı kapatıcısı ve far yapımı

İpuçları

Boş zamanınızı televizyonun önünde ya da cep telefonuyla geçirmeyin ve yeterince uyuduğunuzdan emin olun.

Göz altı torbalarının geri gelmesini önlemek için sağlıklı yiyecekler tüketin. Bunlar genellikle K vitamini ve B12 vitamini eksikliğiyle ilgilidir. Tuz alımını azaltın.

Her sabah badem yağı ile göz altı bölgesine masaj yapabilirsiniz. 3 malzemeyle kırışıklık azaltıcı göz kremi yapımı


Paylaş.

About Author

Comments are closed.