Göz Altı Torbalarını Krem Kullanmadan Yok Edin

0

Göz altı torbaları gözlerin etrafındaki dokuların şişmesi anlamına gelir. Yaşlanma, kilo ve genetik gibi faktörler rol oynasa da, şişkinlik hemen hemen her zaman göz çevresinde sıvı birikmesinden olur. Sıvı birikimini tetikleyen şey, hastalık (mononükleoz gibi), az uyku veya aşırı uyku, diyet, alerjiler olabilir. Sık sık gözlerinizde şişmeler oluyorsa krem kullanmadan aşağıdaki yöntemleri deneyim durumu anlayabilirsiniz.

1. Daha az Sodyum alın
Çok fazla sodyum almak, su tutulmasının sık görülen bir sebebidir. Bir böbrek rahatsızlığınız olmasa bile tuz ve su dengesizliğinden dolayı, dokularınız şişer. Ortaya çıkan şişkinlik gözlerinizi bile etkileyebilir, göz boşluğu çevresindeki dokuları doldurabilir ve şiş gözlere neden olabilir. Az tuz = daha az şişkinlik

2. Papatya Çayı
Papatya alerjilerin neden olduğu şişlikleri azaltmak için etkilidir. Genel olarak iltihaplanmada yardımcı olabilse de, gözleriniz söz konusu olduğunda, gerçekten herhangi bir şişlik ile fark yaratan kaşıntılı ve tahriş olmuş cildi yumuşatan özellikler bulunur. Ayrıca yorgun veya gergin gözlere de çok iyi gelir. Çay poşetlerini doğrudan gözünüze koymak, rahatsızlığı ve tahriş / şişlik görünümünü azaltmaya yardımcı olabilir. 2 adet papatya çayı poşetini yarım bardak sıcak suyun içinde 5 dakika demleyin. sonra poşetleri çıkarın ve sıkın. Uzanın ve günde iki kez en az 10 dakika gözünüzün üzerine koyun.

3. Soğuk Kompres
Soğuk bir kompres, şişkinliğin görünümünü geçici olarak azaltabilir. Soğuk, sıvı akışını dokulara yavaşlatan ve şişlikleri azaltan kan damarlarını daraltır. Jel dolu soğuk bir torbayı gözlerinizin üzerine koyabilirsiniz. Ancak çok soğuk olmaması için jel torbasının üzerine havlu kağıt sarın.

* Gözünüze bir kompres yapmak için zamanınız yoksa, yüzünüzü soğuk su ile yıkayın.

4. Yastık yükseltme
Gözlerinizin altında, sabah kalktığınızda torbalı, gün içinde azalan şişlik oluşuyorsa uyurken başınızı yükseltmeniz sorunu çözebilir. Düz üstü uyuduğunuz zaman, sıvı gözlerin etrafında toplanabilir. Sırt üstü uyumak sabah şişliklerini azaltır. Ancak bu durum horlama neden olabilir. Sorunun çözümü için başınızın altında bir yastık daha koyun. Sabah gözlerinizin daha az şiştiğini göreceksiniz.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.