Göz Altındaki Morluklar İçin Badem Yağı Kullanma Yöntemleri

0

Göz altında oluşan morluklar, uykusuzluk, stres, güneşe maruz kalma ve vitamin eksiklikleri gibi nedenlerle oluşur. Makyaj ya da göz altı kapatıcılarıyla morlukları maskeleyebilirsiniz ancak cildinize daha fazla zarar verirsiniz. Göz altındaki morlukların görünümünü hafifletmek için badem yağını farklı farklı yöntemlerle kullanabilirsiniz.

Badem yağı, doğal bir antienflamatuardır, Göz altındaki şişliklerle mücadele edebilir. Şişlik, morlukları daha görünür hale getirir. Badem yağındaki antioksidanlar cildin sağlıklı kalmasına yardımcı olur. Badem yağı cildi esnek tutan doğal bir nemlendiricidir. Koyu lekeleri hafifletebilir.

Badem yağını göz altı morlukları için kullanmanın 10 farklı yolu

1. Badem yağı masajı
Basit bir masaj, göz altında önemli bir değişiklik yaratabilir. Kan dolaşımını sağlamak için masaj yararlıdır.

Yatmadan önce yüzünüzü yıkayın ve kurulayın. Parmak uçlarınıza biraz badem yağı alın ve gözünüzün etrafından uygulayın. Göz çevrenize dairesel hareketlerle 3-4 dakika masaj yapın. Gece bırakın ve sabah soğuk su ile yıkayın.

2. Badem yağı ve yasemin yağı
Gözlerdeki şişlik, göz altındaki morlukları daha da belirginleştirir. Doğal sıkılaştırıcı yasemin yağı, sadece gözenekleri sıkılaştırmakla kalmaz, aynı zamanda iltihabı da azaltır. Yara izlerini ve lekeleri azaltmaya yardımcı olur.

2 yemek kaşığı badem yağını 2 damla yasemin yağıyla karıştırın. 2-3 dakika boyunca göz çevrenize dairesel hareketlerle masaj yapın. Yarım saat beklettikten sonra ılık su ile yıkayın. En iyi sonuçları almak için bunu her gün bir kez uygulayın.

3. Badem yapı ve bal
Bal doğal bir mantar önleyici olarak davranır, öksürüğü azaltır. Aynı zamanda mükemmel bir cilt nemlendiricidir.

Yarım çay kaşığı badem yağı ile yarım çay kaşığı balı karıştırın. Bu karışımı her gece yatmadan önce gözlerinizin altına uygulayın.

4. Badem yağı ve gül suyu
Gül suyu, cildinize sağlıklı bir parıltı vererek kan dolaşımını harekete geçirir. Hatta doğal bir tonik gibi davranır ve cildinizdeki pH’ı dengelemeye yardımcı olur. Koyu halkalar gibi renk bozulmalarını önlemek için cildinizin pH dengesi önemlidir.

Bir parça pamuğa gül suyu damlatın ve gözlerinizin etrafına sürün ve kurumasını bekleyin. Kuruduktan sonra badem yağı ile göz çevresine 2-3 dakika dairesel hareketlerle masaj yapın. Gece bırakın ve sabah ılık su ile durulayın. En iyi sonuç için, bunu her gece yatmadan önce yapın.

5. Badem yağı ve vazelin
Vazelin, ince çizgileri ve yaşlanma belirtilerini azaltmaya yardımcı olur.

Vazelin ile badem yağını karıştırın ve göz çevrenize uygulayın. 1-2 dakika masaj yapın. En iyi sonuç için, bir gece bırakın. Her gece bunu tekrarlayın.

6. Hint yağı ve badem yağı
Badem yağı gibi Hint yağı da, göz altındaki koyu halkaları azaltmaya yardımcı olabilecek yağ asitleri içerir. İki yağın karıştırılması, koyu halkalar için mükemmeldir.

Hint yağı ve badem yağını karıştırarak göz çevresine masaj yaparak sürün. Bir gece veya 1 saat kadar bekletin. Ilık suyla yıkayın ve temiz bir havlu kullanarak kurulayın. en iyi sonuç için her gece uygulayın.

7. Badem yağı ve aloe vera
Aloe vera, şişen gözler için harika çalışan bir soğutma özelliğine sahiptir. Ayrıca, kalın ve nemlendirici bir yapıya sahip olduğu için cilt hücrelerini yeniler.

Bir kaşık aloe vera jelini 1 kaşık badem yağıyla karıştırın. Parmağınızı kullanarak, karışımı göz çevresine sürün. Gece bırakın ve sabah yıkayın.

Makyajı kullanmadan önce karışımı bir astar olarak kullanabilirsiniz.

8. Badem yağı ve zerdeçal
Zerdeçal, cildinizdeki kızarıklıkları giderir ve pigmentasyonu azaltır.

Badem yağına biraz zerdeçal ekleyin ve karışımı gözlerinizin altına uygulayın. Sıcak ve nemli bir bez alın ve gözünüzün üzerine yerleştirin. Karışımı yaklaşık 15 dakika bekletin ve sonra durulayın.

Cildinizi lekeleyebileceğinden, 15 dakikadan fazla bekletmeyin.

9. Badem yağı ve limon suyu
Limon suyu doğal bir ağartıcıdır, cildinizi parlatır. Bu yüzden badem yağı gibi uçucu yağlara ilave edilmesi iyi sonuçlar verir. Badem yağı, göz çevresindeki hassas cildi limonun asidik yapısından da korur.

Bir ölçü limon suyu ve 3 ölçü badem yağını karıştırın. Karışımı göz altına sürün ve gece bırakın, sabah yıkayın.

10. Badem yağı ve zeytinyağı
Zeytinyağı, cilt bakımı için en iyi yağlardan biridir. Zeytinyağı, esansiyel yağ asitleri ve antioksidanlar içerir, cildinizi besler ve canlandırır. Zeytinyağı cilt yaşlanmasını, kırışıklıkları, cilt sarkmasını ve koyu halkaları engelleyebilir. Zeytinyağının badem yağı ile birlikte uygulanması, etkilerini artırır.

1/2 çay kaşığı zeytinyağı ve 1/2 badem yağını karıştırın. Yağ karışımını parmak uçlarınızla koyu halkalara uygulayın ve kan dolaşımını artırmak için birkaç dakika masaj yapın. Yağı, gece boyunca cildinize bırakabilirsiniz.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.