Göz Çevresindeki Koyu Halkaları Yok Edin

0

İstesek de istemesek de her geçen gün yaşlanıyoruz. Aynaya baktığımız zaman yaşlanmanın etkilerini görüyoruz. İlk bize kendini hissettiren yerler ise gözlerimizin çevresi… Özellikle uzun saatler çalıştığımızda, yeterince uyku uyumadığımız zamanlar, hayatınız ne olursa olsun etkilenen ilk alan gözlerimizdir.

İşte, koyu halkaları ve göz çevresindeki şişkinliği azaltmaya yardımcı olacak , ucuz doğal bir bakım yapmak ister misiniz? En iyi yanı, yalnızca iki malzemeye ihtiyacınız var: Badem yağı ve kahve…

Nasıl çalışır? Kahve içerisindeki kafein, dolaşımı geliştirir ve aslında cildinizi şişirerek çevresindeki görünümünü azaltır. E vitamini ve A içeren badem yağı, UV hasarını yavaşlattığı bilinmektedir. İşte kendiniz nasıl hazırlayacaksınız?

Cam şişe
7 çorba kaşığı tatlı badem yağı
3 çorba kaşığı kahve

Yapılışı

Adım 1: Badem yağı ve kahve zerreciklerini bir cam kavanoz içinde karıştırın. Bir kapakla ağzını iyice kapatın.

Göz altı torbalarına ne iyi gelir?

Adım 2: Karışımı 72 saat boyunca bekletin. Karışımı ara sıra sallayın.

Adım 3: Bir tülbenti cam kavanozun ağzına koyun. Paket lastiği ile sabitleyin.

İlgili: Göz için yoğun bakım kremi yapabilirsiniz

4. Adım: Karışımı tülbent üzerine dökün. Yağın ikinci kavanoza sızmasına izin verin. Dibinin de çıkması için tülbenti hafifçe sıkın.

Adım 5: Yağ damlatma şişesine dikkatlice dökün. Karışımı yatmadan önce her akşam kullanın. Yaklaşık iki hafta içinde sonuç almaya başlayacaksınız.

3 maddeli yaşlanma karşıtı göz kremi tarifi


Paylaş.

About Author

Comments are closed.