Göz Çevresindeki Koyuluk ve Şişliği Giderecek Göz Serumu

0

Size kabul edin veya etmeyin duymak istemeyebileceğiniz bir şey söyleyeceğiz. Yaşlanıyoruz. Bunu düşünmek istemeyebilirsiniz ancak bazen aynaya baktığınızda efektleri görebilirsiniz. Özellikle uzun saatler çalışırken, uykunuzu yeterince almamanız durumunda göz altında koyu renkler halkalar belirmeye başlar.

İşte, koyu halkaları ve göz çevresindeki şişkinliği azaltmaya yardımcı olacak, ucuz doğal bir DIY ürün yapabilirsiniz. Yalnızca iki malzemeye ihtiyacınız var: Badem yağı ve kahve.

Kahve içerisindeki kafein, dolaşımı geliştirir ve aslında cildinizi şişirerek çevresindeki görünümünü azaltır. E vitamini ve A içeren badem yağı, UV hasarını yavaşlattığı bilinmektedir. İşte kendiniz nasıl hazırlayacağınız serum.

kahveli-goz-serumu2

1. Adım: Badem yağı ve kahve tozunu bir cam kavanoz içinde karıştırın. Ardından kapağını iyice kapatın.

2. Adım: Karışımı 72 saat boyunca bekletin. Karışımı ara sıra sallayın.

3. Adım: Tülbenti bir cam kavanozun kapağına koyun. Tülbenti bir lastikle sabitleyin.

kahveli-goz-serumu3

4. Adım: Karışımı tülbent üzerine dökün. Yağın ikinci kavanoza sızmasına izin verin. Sonuncusunu kavanozun içine sokmak için tülbentinizdeki yağı dışarı sıkmanız gerekebilir.

kahveli-goz-serumu4

5. Adım: Yağ damlatma şişesine dikkatlice dökün. Karışımı yatmadan önce her akşam kullanın. Yaklaşık iki hafta içinde sonuç almaya başlayacaksınız.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.