Göz İçin Yoğun Bakım Kremi

0

Gözleriniz artık yorgunluktan yaşlanma belirtileri mi göstermeye başladı? Daha genç görünümlü cilt vaat eden bol miktarda konvansiyonel göz kremi bulacaksınız. Ancak bu göz kremlerinin birçoklarında kimyasallar bulunur. Shea yağı ise yorgun gözleri yumuşatır.

Diğer formüllerden farklı olarak, bu göz kremi su içermez. Su bazlı kremler cildi ilk önce nemlendirirken, göz çevresindeki hassas bölgelerin kurumasına neden olurlar.

Ayrıca piyasada satılan göz kremlerinin bir başka zararı ise, kan damarlarını daraltarak ya da cilde yapay olarak gerginlik vererek çalışırlar. Antioksidanlı bir göz kremi kullanıyorsanız, o halde sizin için kötü haberlerimiz var.

Bu antioksidanlardan hiçbiri yaşla ilişkili deriyi tedavi edici olarak onaylanmamıştır. Bu ürünlerin çoğunda çok düşük antioksidan konsantrasyonları bulunur. Buna ek olarak, antioksidanlar cilt tarafından iyi emilir ve sadece kısa vadeli bir etkiye sahiptir.

Doğal Kırışıklık Önleme

Bu tarif, cilt sıkılığını artırmak için kollajen üretimini harekete geçiren shea yağı içerir ve göz çevresindeki kırışıklıkların görünümünü iyileştirir. Daha da iyisi, şişlikle mücadele etmek için iltihaplanmayı azaltmaya yardımcı olur. Ayrıca sağlıklı bir cilt için A, E ve F vitaminleri için besleyici bir doz alıyorsunuz.

Hindistan cevizi yağı, laurik asit ve esansiyel yağlardan zengin olduğu için cilt için de muhteşemdir. Göz çevresini temizlemek için dolaşımı artırmakla kalmaz, aynı zamanda bağ dokusunu güçlü ve esnek tutar. Bu, daha az ince çizgiler ve kırışıklıklar anlamına gelir.

Göz Kremi İçindekiler

2 yemek kaşığı shea yağı
1 yemek kaşığı hindistancevizi yağı
1 çay kaşığı balmumu
1.5 çay kaşığı Kuşburnu yağı
4 damla Sardunya uçucu yağı

Yapılışı
Sardunya esansiyel yağı ve kuşburnu tohumu yağı haricinde, tüm malzemeleri bir araya getirerek, ağzı kapaklı cam bir kavanozun içine koyun. Bu kavanozu kaynayan suyun içine oturtun.
Ocağı orta derece açın ve yağlar eriyinceye kadar suyu ısıtın. Yaklaşık 6 dakika sürecektir.
Malzemeler eriyince kavanozu sudan çıkarın. Karışımı küçük bir karıştırma kabına dökün ve esans yağını ilave etmeden önce 5 dakika bekleyin. Ardından kavanoza esansiyel yağları ilave edin ve kapağını kapatın. Geceleri kaş ve göz bölgesinin altına uygulayın.

İlgili Yazılar


Share.

About Author

Comments are closed.