Gözenek Sıkılaştırıcı Maske

0

Cildimiz,güzelliğimizi bütünleme en önemli rolü üstlenen etkendir. Gözenekleri genişlemiş ,delik deşik, çöküntülü bir yüzü kimse istemez. Ancak geniş gözenek sorunu toplumumuzda çok yaygındır ve hem bayanlar hem de erkekler için çok büyük bir sorundur. Peki hep bu geniş gözeneklerle mi yaşamımızı sürdüreceğiz çaresi yok mu derseniz tabi ki var. Hem de kimyasal içermeyen evde uygulayabileceğiniz doğal karışımlar ve maskeler ile geniş gözenek sorunundan kurtulabilirsiniz. Şimdi bu doğal yöntemleri sizlerle paylaşacağız.

• İlk olarak ne uygularsanız uygulayın uygulamaya başlamadan önce yapmayı kesinlikle ihmal etmemeniz gereken şey cildinizi temizlemektir. Uygulayacağınız maskeleri temiz bir cilde uygulamalısınız. Şimdi gözenek sıkılaşması için ilk önerimize geçelim. Gözenekleri küçültmek için 6 yol

Sizi aynalardan soğutan gözeneklerinizden kurtaracak olan madde elma sirkesidir.  Elma sirkesi asidiktir ve anti bakteriyeldir. Hem cildinizin ph değerini dengeler hem de gözeneklerinizin sıkışmasına etki eder. Gece yatmadan bir parça pamuk yardımıyla 1 yemek kaşığı elma sirkesi ve 1 yemek kaşığı suyu karıştırarak yüzünüze uygulayın. Bu işleme 1 hafta 10 gün kadar devam edin etkisini göreceksiniz. Burun gözenekleri nasıl temizlenir?

• Gözenek sıkılaşması için ikinci önerimizde yumurta akı maskesidir. Bu maske gözenek genişliği sorunu yaşayan bireyler tarafından en sık tercih edilen ve en pratik şekilde uygulanan maskedir. Bir adet yumurtayı kırın ve akını bir kaba alın. Yüzünüze her noktasına masaj yaparak uygulayın. 5-8 Dakika kadar kurumasını bekleyin ve tamamen kuruduktan sonra ılık su ile yüzünüzü yıkayarak yumuşak bir havlu ile kurulayın. İşte bu kadar kolay ve pratik bir tarif. Bu maskeyi haftada 2-3 kez ygulayabilirsiniz.

• Diğer bir önerimizde badem-zeytinyağı maskesidir. Bademin cildi yumuşatıcı ve pürüzsüzleştirici etkisi vardır. 8-10 adet bademi alın ve iyice ezin içerisine de 1 tatlı kaşığı zeytin yağı ekleyerek krem kıvamı alana kadar karıştırın ve bu karışımı temizlediğiniz cildinize uygulayarak 15-20 dakika bekletin ve ılık su ile yıkayarak yavaşça kurulayın. Gözenekleri sıkılaştırıcı tonik tarifi


Share.

About Author

Comments are closed.