Gözlerdeki Koyu Halkalar İçin Maydanoz Maskesi

0

Yorgunluk ve uykusuzluk gözlerinizin etrafından bir süre sonra koyu renk halkaların oluşmasına neden olur. Koyu renk halkaları saklamak için kapatıcı kullanabilirsiniz. Ancak kapatıcılar bir süre sonra gözlerinizdeki halkaların artmasına neden olabilir. Bu halkalardan kurtulmanın en basit ve kolay yolu maydonoz maskesidir.

Maydanozda, C vitamini, klorofil ve K vitamini cildin renk değişikliğinin hafifletilmesine, yaşlanmanın azalmasına ve şişkinliğin azalmasına yardımcı olur.

Maskenizi yapmak için kabaca bir avuç maydanozu (tercihen organik) kesin. Küçük bir havanda yaprakları ezin. Ezme sırasında maydanozun suyunun çıkması gerekiyor. Ardından maydanozun üzerine bir çorba kaşığı sıcak su dökün ve karışımı birlikte karıştırın. Ayrıca maydanozu yoğurtla da birleştirebilirsiniz. Su soğuduğunda, 2 pamuklu topu bu karışıma batırın ve gözlerinizin üzerine koyun. 10 dakika boyunca gözleriniz kapalı olarak bu pamukları bekletin.

Gözlerinizin çevresindeki koyu rengi azaltmak için bunu haftada iki kez yapın. Sonuçlarını hemen ertesi gün göremezsiniz. Değişiklikleri görmeniz bir haftayı alabilir.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.