Gözlerinizi Öne Çıkarmak İçin Göz Kalemi Uygulaması

0

Gözlerinizi güçlendirmek ve daha dolgun, geniş gözlü bir görünüm oluşturmak için üst kirpik hattına göz kalemini farklı bir şekilde uygulamanız gerekir. Bu tekniği yıllardır profesyonel makyaj sanatçıları tarafından uygulanmaktadır. Tekniğin adına ‘görünmez eyeliner’ deniliyor.

Bu uygulamayı özellikle gözü kapaklı veya göz kapağı sarkık kişiler rahatlıkla uygulayabilir. Ayrıca, fazla bakımdan hoşlanmayan ve yalnızca hafif bir makyaj yapmak isteyen kadınlar için idealdir. Göz makyajında dikkat edilmesi gereken 10 nokta

1. Adım: Gözlerinizi Hazırlayın
Bezelye büyüklüğünde bir miktar göz astarını tüm kapaklarınıza uygulayın. Bu, eyelinerinizin yerinde kalmasını ve makyajınızın gün boyunca solmamasını sağlar. Bir sonraki adıma geçmeden önce astarın kurumasını bekleyin.

2. Adım: Koyu Halkaları Örtün
Favori kapatıcınızı doğal ten renginizden bir veya iki tondan daha açık olmayan bir renkte seçin. Kapatıcıyı koyu halkaların üzerine sürün bir süre bekleyin. (vücut ısınızla çalışmayı kolaylaştırır) ve yavaşça karıştırın. Kapatıcıyı ayarlamak için bir miktar saydam pudra kullanabilirsiniz. Dumanlı göz makyajı nasıl yapılır?

Adım 3: Üst Kirpik Hattınızı Sıkılaştırın
Nemli, açılı bir eyeliner fırçasını siyah göz farı veya jel astarın içine daldırın. Göz kapağının pamuklu bir çubukla tutun, çenenizi kaldırın ve biraz geriye bakın. Bu, rahat görmenize yardımcı olacak. Alternatif olarak, aynaya bakıp fırçayı kirpiklerinizin arasına itebilirsiniz.

Fırçanızı dikey olarak tutun ve ucunu yavaşça üst kirpik hattına geçirin. Unutmayın, amacınız kirpiklerinizin daha dolgun ve gür görünmesini sağlamaktır. Bu nedenle, kirpiklerinizin olduğu her yere astarı uygulayın.

Adım 4: Alt Kirpik Çizginizi Tanımlayın
Göz kalemini kirpiklerinizin altına iterek alt kirpik çizginizdeki önceki adımı tekrarlayın. Dış köşeden başlayın ve kirpik çizginizin sadece üçte ikisine sürün. Bu küçük adım gözlerinizin daha büyük görünmesine yardımcı olur. Göz rengine uygun makyaj nasıl yapılmalı?

Adım 5: Temizleme
Lekeleri veya hataları temizlemek için su bazlı bir makyaj temizleyicisine batırılmış bir pamuklu çubuk ucu kullanın. Astarınız kuruduktan sonra kirpiklerinizi kıvırın ve cömert bir hacim kazandıran rimel uygulayın.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.