Gri Saçları Nasıl Parlaklaştırırsınız?

0

Gri saçların kuru olma eğiliminde olduğu doğrudur ve bazı durumlarda, kafa deriniz daha az nem üretiyorsa sert, kırılgan ve zayıf saç tellerine sahip olabilirsiniz. Gri saçların donuk ve sıkıcı olması gerekmez, ancak gümüş renkli saç tellerine bakmak, gri olmayan saçlara bakmaktan biraz farklıdır. Şık, parlak, görkemli gri rengin anahtarı saçınıza hak ettiği özel ilgiyi vermektir.

Şampuan Seçimi
Gri saçlarınızı temiz ve parlak tutmak için kuru saçlar için formüle edilmiş bir şampuan kullanarak her gün yıkayın. Kaliteli, sülfatsız bir şampuan kullanın; sülfatlar serttir ve saçtaki doğal yağları alır. Sert su, hava, kirlilik ve duman oluşumundan kaynaklanan sararmayı önlemek için haftada bir kez mavi renkli bir şampuan kullanın. Saçlarınız mavi bir ton almaya başlarsa, mavi renkli şampuanı tekrar kesin. Mavi şampuanı normal şampuanınızla bir veya iki damla karıştırın. Mavi renkli bir şampuan yerine haftada bir kez aydınlatıcı bir şampuan kullanabilirsiniz. Şampuan ve ılık suyla durulayın, çünkü sıcak veya soğuk su doğal yağları saçtan sıyırır. Gri saça geçişi kolaylaştıracak 5 tavsiye

Kayıp Nemi Kazandırma
Gri saçlarınızın kurumasını ve kıvırcıklaşmasını önlemek için her şampuanı nemlendirici saç kremi ile uygulayın. Saç kremi, kopmaya ve kırılmaya daha yatkın olan tellerin ortasına ve uçlarına konsantre edin. Her hafta saçınıza zeytinyağı masajı yaparak ucuz ve etkili bir derin nemlendirici bakım yapabilirsiniz. Başınızı duş başlığıyla örtün ve ardından ılık bir havluyla sarın. Saç kremi çalışırken 20 dakika rahatlayın, sonra şampuanlayın.

Matlaşmayı Önleme
Saç ürünlerinin birikmesi donuk ve cansız gri saçlara neden olabilir. Yapışkan maddeler saçı kapladığından, spreylerden ve jellerden mümkün olduğunca kaçının. Saçınız kıvırcık veya düzensiz ise, kontrolü sağlamaya yetecek kadar kullanarak ya da hafif şekillendirme köpüğü kullanarak saç spreyi ile hafifçe sisleyin. Renkli spreylerden ve köpüklerden kaçının. Patates kabuğu ile beyaz saçlar eski haline getirilir mi?

Sağlıklı Gri Saçlar İçin İpuçları
Gri saçlarına nazikçe davran. Doğal stilleri mümkün olduğunca sık tercih edin, çünkü düz ütüler ve fön makineleri saçı kurutur. Saçlarınızı at kuyruğunda kullanırsanız çok sıkı toplamayın. Saç derinize zaman zaman parmak uçlarınızla masaj yapın; kafa derisi masajı kan dolaşımını artırır ve saç köklerini doğal yağ üretmek için uyarır. Saçınızı zararlı UV ışınlarından korumak için güneş kremi sürün.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.