Gün İçinde Cildin Yağlanmasını Önlemenin Yolları

0

Gün içinde cildinizin yağlanıp parlamasından rahatsız mı oluyorsunuz? Gündüz kreminizi mi değiştirmelisiniz yoksa tüm kremleri güzellik çantanızdan çıkarmaya hazır mısınız? Parlak cildi önlemek için 6 püf noktası veriyoruz.

Parlaklık
Her şeyden önce, parlak cilt nasıl ortaya çıkıyor? Bu sebum üretiminin artmasından kaynaklanmaktadır. Doğal olarak yüzünüzde bulunan ter tabakası ile birlikte cildinizde yağlı bir tabaka oluşur. Bazı kişiler yağlı bir cilde sahiptir, ancak hormon değişimlerinden de kaynaklanabilir. Bir doğum kontrol yönteminden mi geçiyorsun yoksa hamile misin? Bunu cildinizde görebilirsiniz. Yağlı Cilt Nasıl Kontrol Edilir: 9 Doğal Çözüm

1. Yiyecek ve içecekler
İçtiğiniz su ve yediğiniz besinler cildinizde görülebilir. Parlak cilt aslında susuz kalmış bir cilttir. Bu nedenle, yeterince su içtiğinizden ve sağlıklı beslendiğinizden emin olun.

2. Ovmamalısınız
Yağ tabakasını temizlediniz. Bu iyi görünüyor olabilir. Ne yazık ki, bu o kadar da akıllıca değil, çünkü üst cilt katmanına zarar veriyor ve parıltı işlemini uyarıyor. Bunun yerine, salisilik asit içeren bir sıvı dökücüyü tercih edin. Bu ölü cilt hücrelerini hafif bir şekilde temizler. Yağlı Ciltler İçin En İyi Üç Maske Tarifi

3. Temizleme işlemi
Temizlik en önemli parçalardan biridir. Her sabah ve akşam yüz yıkama jeli ve ardından gözenekleri kapatmak için bir tonik ve ardından nemlendirici gündüz ve gece kremi kullanarak cildinize iyi bakın.

4. Makyaj
Makyaj yapmayı seviyorsanız gündüz kreminizden sonra ve fondöten öncesinde bir matlaştırıcı astar kullanın. Bir astar gözeneklerinizi daha az görünür hale getirir ve fondöteninizin daha iyi durmasını sağlar. Ek olarak, matlaştırıcı bir temeli de tercih edin. Yağlı Ciltler İçin Bal Kullanmanın 6 Faydası

5. Sadece toz
Bir toz harikalar yaratıyor. Temel veya kapatıcınızdan sonra, yüzünüzün yağlı kısımlarına ince bir tabaka toz uygulayın. Gerçek ışıltılar için tozu gün boyunca güncelleyin.

6. Blot kağıtları
İnan bize, bu yüzyılın icadı. İnce kağıtları yüzünüzün yağlı kısımlarına yapıştırarak yağın emilmesini sağlayabilirsiniz. Bu kağıtlar sadece ciltteki yağı çeker ve makyajı temiz tutar. Yağlı Ciltler İçin Temizlik Pedleri Nasıl Yapılır?


Paylaş.

About Author

Comments are closed.