Güneş Lekelerini Yok Etmenin Doğal Yöntemleri

0

Güneş lekeleri, cildinizin güzelliğini bozan minik kahverengi lekelerdir. Genellikle sırt, kollar, boyun ve yüz bölgesinde oluşur. Çil, genellikle güneş ışığına maruz kalmaktan kaynaklanır. Bazı insanlarda ise çiller kalıtsal sorunlar ve hormonal dengesizlik nedeniyle ortaya çıkar. Demir gibi temel besin eksikliği de bu lekelerin ortaya çıkardığı sonuçtur. Sebebi ne olursa olsun çil oluşan kişiler bu lekelerden rahatsız oluyor. Çilleri yok etmek için cerrahi operasyonlar da yapılıyor. Ama bunlar yüzde yüz sonuç vermediği gibi çok da pahallı.

Evde deneyeceğiniz yöntemlerle çillerden kurtulmak mümkün.

  1. Limon

Limon ile çil gibi sorunları olan kişiler harika bir peeling yapabilirler. Bunun için limon suyunu cildinize sürebilirsiniz. Limon, cildi beyazlatacağı için lekelerin hafiflemesini sağlayacaktır. Güneşin zararlı etkileri için çikolata-yulaf maskesi

Limon suyunu cildinize sürmek için limon kabuklarından yararlanabilirsiniz. 5 dakika boyunca cilli bölgelerinizi ovun ve sonra durulayın.

Not: Limon suyu cildinizi tahriş edebilir. Bunun için uygulamadan sonra soğutulmuş süt ile cildinizi nemlendirebilirsiniz.

  1. Bal

Çili yök etmek için baldan faydalanabilirsiniz. Bal aynı zamanda mükemmel bir nemlendiricidir. Sıcak balı alın ve içine buğday tohumu karıştırın. Oluşan macunu Çilli bölgelerinize sürün ve 15 dakika bekletin. Ardından ılık su ile yıkayın.

  1. Ekşi Krem

Hassas cilde sahip kişiler için çilleri yok etmek acı bir süreçtir. Ekşi krema kullanarak uzun vadeli tedaviyi yapabilirsiniz. Ekşi kremadan bir kaşık alın ve yavaşça cildinize uygulayın. Onbeş dakika bekletin ve kremayı ​​silmek için  yumuşak dokulu bir havlu kullanın. Ardından cildinize nemlendirici sürmeyi unutmayın. Güneş yanığı için aloe vera kullanmanız için 3 neden

  1. Lor veya ayran

Ekşi krema denedi, ama hassas cilt üzerinde sonuç alamadıysanız o zaman soğutulmuş ayran veya lor kullanabilirsiniz. Lor veya ayranı pamuklu bir bez veya pamuk kullanarak yüzünüze sürün. Yumuşak bir havlu ile 15 dakika sonra silin.

  1. Soğan

Soğan, yanma hissi olmadan çillerin etkili bir şekilde yok olmasını sağlar.

Çünkü sülfür içerir. Evde uygulayacağınız bu yöntem için kırmızı soğan kullanabilirsiniz. Kırmızı soğan dilimlerini kesin ve hafifçe çilli olan bölgeleri ovun. Bu yönteme 15 gün boyuca tekrarlayın.

Eğer hassas bir cilde sahipseniz veya soğan kokusuna karşı alerjiniz varsa alternatif olarak, sadece kırmızı soğan rendeleyin ve suyunu çıkarın. Soğan suyuna bal ekleyin ve tüm cildinizin üzerinde uygulayın. Cilt lekeleri için buhur nasıl kullanılır?


Share.

About Author

Comments are closed.