Güzelliğiniz İçin Hidrojen Peroksit Kullanmanın 7 Yolu

0

Hemen hemen herkesin evinde hidrojen peroksit kesinlikle bulunan maddelerden biridir. Genellikle küçük yaralanmalarda yara yerini dezenfekte etmek için kullanıyoruz. Diğer adıyla oksijenli suyu güzelliğiniz için de kullanabileceğinizi biliyor musunuz?

Bu yazımızda hidrojen peroksit (oksijenli suyu) güzellik, hijyen ve kişisel bakım için kullanmanın 7 yolunu ele aldık.

1. Cildinizdeki lekeler ve renk değişikliği
Sivilce izlerini, yaşlılık lekelerini ve diğer cilt renk bozukluklarını hafifletmek için hidrojen peroksit kullanabilirsiniz. Etkilenen bölgeye ince bir peroksit tabakası uygulamak için pamuklu bir ped kullanın. 10 dakika beklettikten sonra suyla durulayın. Zamanla bu tedavi bu lekeleri hafifletecek ve daha az dikkat çekecek hale getirecektir.

2. Akne tedavisi
Sivilce fazla yağ ve bakterilerin gözeneklerinizde sıkışıp kalmasından oluşur. Hidrojen peroksit sivilceyi iki şekilde ortadan kaldırmaya yardımcı olabilir; yeni cilt hücrelerini açığa çıkarmak için cildin en üst katmanının dökülmesine yardımcı olur ve gözeneklerinizin içinde kalan bakterileri öldürür. Yüzünüzü yıkayın, akne eğilimli bölgelere az miktarda hidrojen peroksit uygulamak için pamuk kullanın. Az miktarda kullanın ve bir nemlendirici ile takip edin.

3. Topuklu Yumuşatır ve Ayak Kokusu Yok Eder
Hidrojen peroksit, pürüzlü cilt ve koku da dahil olmak üzere her türlü ayak sorununu tedavi etmek için mükemmeldir! Sadece eşit miktarlarda hidrojen peroksit ve ılık su ekleyin. Bakterileri öldürmek ve cildi yumuşatmak için ayaklarınızı yaklaşık 10 dakika boyunca çözeltiye batırın.

4. Dişlerinizi Beyazlatın
Hidrojen peroksit, satın alabileceğiniz en iyi beyazlatıcılardan ve parlatıcılardan biridir. Dişlerinizi beyazlatmak için bile kullanabilirsiniz! Hidrojen peroksit ile basit bir ev yapımı diş beyazlatma tedavisinin nasıl yapıldığını öğrenmek için aşağıdaki bağlantıyı takip edin.

5. Makyaj Fırçalarını Temizleyin
En iyi cilt bakım rutininiz olsa bile, makyaj fırçalarınızı temiz tutmazsanız, tüm çabalarınız boşa gider. Kirli makyaj fırçaları, gözeneklerinizi tıkayabilecek her türlü kir ve bakteri barındırabilir.

Küçük bir bardağı eşit miktarda hidrojen peroksit ve ılık suyla doldurarak makyaj fırçalarınızı temizleyin. Sentetik fırçaları yaklaşık 5 dakika boyunca solüsyonda bekletin. Ardından fırçaları temiz suyla durulayın ve kalan suyu hafifçe sıkmak için temiz bir bez kullanın. Fırçalarınızı kullanmadan önce tamamen kurumasını bekleyin.

6. Tırnaklarınızın rengini açın
Bazı ojeler, tırnaklarınızın üst katmanını boyar ve sarı görünmesine neden olur. Tırnaklarınızın beyaz görünmesini sağlamak için hidrojen peroksit kullanabilirsiniz! Etkilenen her tırnağı hidrojen peroksit ile ıslatılmış bir pamukla ovun. Birkaç dakika tırnaklarda kalsın ardından temiz durulayın. Hidrojen peroksit hassas ciltler üzerinde sert olabileceğinden losyon veya kremi kullanmayı unutmayın.

7. Saçınıza gölge yapın
Saçınıza doğal gölgeler yapmak için hidrojen peroksit kullanın! Bir sprey şişesine eşit miktarda hidrojen peroksit ve su ekleyin. Peroksit solüsyonunu nemli saça püskürtün, sonra ince, doğal gölgelerin oluşması için kurumasını bekleyin.


Share.

About Author

Comments are closed.