Hassas Ciltler İçin Ev Yapımı Deodorant

0

Meme kanseri genellikle koltuk altı kısmında görülüyor. Yani kadınların deodorant sürdükleri bölgede. 2012 yılında yapılan bir araştırmada, analiz edilen göğüs kanseri örneklerinin % 99’u paraben içeriyordu, bu deodorantların ortak bir bileşenidir. Bazı uzmanlar ise paraben ile kanser arasındaki bağlantıyı redediyor.

Uzmanlara göre parabenler “hormon işlevini bozuyor, bu da meme kanseri ve üreme toksisitesi riskiyle bağlantılı. Parabenler, östrojeni hücreler üzerindeki östrojen reseptörlerine bağlayarak taklit eder. Genellikle estradiol (doğal bir östrojen formu) tarafından düzenlenen genlerin ifadesini de arttırırlar; Bu genler hücresel çalışmalarda insan göğüs kanseri hücrelerinin çoğalmasına neden olur. Parabenler aynı zamanda kanser, üreme toksisitesi, immüno-toksisite, nörotoksisite ve cilt tahrişi ile de bağlantılıdır. Hindistan Cevizi Yağından Deodorant Yapın

İşte bu nedenlerden dolayı kendi deodorantınızı kendiniz yapmalısınız..

Gerekli malzemeler
3/4 su bardağı mısır nişastası
1/4 fincan Kabartma Tozu
4-6 çorba kaşığı eritilmiş hindistancevizi yağı

Yapılışı
1. Kabartma tozu ile mısır nişastasını birleştirin.
2. Dört yemek kaşığı hindistancevizi yağını eritin ve çatalla karıştırın. Deodorant tercih edilen tutarlılığa ulaşana kadar hindistancevizi yağı ilave etmeye devam edin.
3. Karışımı, sıkıca oturan bir kapak ile kavanoza aktarın.

Koltuk altınıza parmaklarınızın ucuyla küçük bir miktar uygulayın. Doğal Ev Yapımı Koltukaltı Deodorant

Kabartma tozu alerjisi olanlara bir başka öneri
Diyatomlu toprak fosilleşmiş fitoplanktondan yapılmış bir tozdur. Silika açısından zengin ve son derece antimikrobiyaldir.

Gerekli olan malzemeler
3/4 su bardağı mısır nişastası
1/4 fincan gıda sınıfı diyatomlu toprak
7-9 çorba kaşığı eritilmiş hindistancevizi yağı

Yapılışı
1. Diyatome toprağı ve mısır nişastasını birleştirin. Ardından eritilmiş hindistancevizi yağını ekleyin ve çatalla karıştırın. Deodorant tercih edilen tutarlılığa ulaşana kadar hindistancevizi yağı ilave etmeye devam edin.
Karışımı, sıkıca oturan bir kapak ile kavanoza aktarın.

Koltuk altınıza parmaklarınızın ucuyla küçük bir miktar uygulayın. Kötü Vücut Kokusunu İyileştirmenin 6 Yolu


Share.

About Author

Comments are closed.