Hassas Ciltlerde Sivilce İzleri Nasıl Yok Edilir?

0

Akne – ne kadar hafif veya şiddetli olursa olsun – yüz, boyun, sırt, göğüs ve omuz gibi alanlarda yara izine yol açabilir. Akne izleri, rahatsız hissetmenize neden olabilir. Hassas ciltler için reçetesiz satılan ilaçlar sert ve kuru olabilir. Cildiniz hassassa ve sivilce izlerinden kurtulmak istiyorsanız, ev ilaçlarını deneyin.

Yüzünü düzenli olarak yıkayın
Günde iki kez su ve hafif bir yüz temizleyici kullanarak yıkayın. Bu, cildinizde kir, yağ, makyaj ve bakteri birikmesini önleyerek size daha yumuşak bir cilt sağlar. Hassas Ciltler İçin Temizleyici Maske Tarifi

Her akne izine birkaç damla E vitamini yağı sürün
Günde iki kez uygulayın. Bir veya iki ay içindeki sonuçları görmeye başlayacaksınız. E vitamini kızarıklığı azaltmaya da yardımcı olabilir.

Bir diş sarımsak sürün
Bir macun oluşturmak için bir çorba kaşığı su ile karıştırın. Normal cilt bakım rutininizi takiben derhal cildinize bu macunu sürün. Macunu 15 dakika bekletin. Suyla durulayın.

Mikrodalgada ılık bal
15 ila 20 saniye veya ılık olana kadar birkaç çorba kaşığı bal koyun. Akne izlerine balla masaj yapın. Bu uygulama yüzünüzü nemlendirmenize de yardımcı olacak. Hassas Cilde Sahip Kişilerin Yapmaması Gereken 10 Hata

Yulaf-gülsuyu ve sandal ağacı tozu
1/4 bardak yulaf ezmesi ile birkaç damla gülsuyu ve sandal ağacı tozunu karıştırın. Macunu yüzünüze uygulayın. Bu karışımı yarım saat kadar yüzünüzde bırakın. Ilık su ile durulayın.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.