Hindistan Cevizi Yağı ve Zerdeçal İle Diş Beyazlatma

0

Dişlerinizi dişçi koltuğuna oturmadan ya da kimyasal içeren ürünler kullanmadan beyazlatmak istiyorsanız, doğal yollarla bunu yapabilirsiniz. Hindistan cevizi yağı ve zerdeçal ikilisi dişlerinizi beyazlatmak için kullanabileceğiniz en iyi yöntemlerden biridir. Peki, Hindistan cevizi yağı ve zerdeçalı diş beyazlatmak için nasıl kullanmalısınız?

Dişleri beyazlatmak için Hindistan cevizi yağı çok iyidir. Ancak Hindistan cevizini zerdeçal ile birlikte kullanmak çok daha etkili sonuçlar verir.

Nasıl yapacaksınız?
Zerdeçal ile bir yemek kaşığı Hindistan cevizi yağını karıştırarak bir macun elde edin. Sonra macunu dişlerinizi fırçalamak için kullanın. Dişlerinizi macunla fırçaladıktan sonra 5 dakika bekletin, sonra ağzınızı iyice durulayın.

En iyi sonucu görmek için bu yöntemi haftada en az iki kez tekrarlayın. Dişlerinizin beyazladığını ve parladığını göreceksiniz.

Zerdeçal, eski çağlardan beri diş minesinin renginin değişmesini önlemek için kullanılmıştır.

Hindistan cevizi yağı da, bakterileri öldürür, diş çürümesi ile savaşır ve diş etlerini güçlendirir.

Bu doğal tedavinin tek dezavantajı ise, diş fırçasının rengi zerdeçaldan dolayı sarı kalır. O nedenle sadece bu yöntemi uygulamak için ayrı bir diş fırçası edinmekte fayda var.


Share.

About Author

Comments are closed.