İpeksi Pürüzsüz Bacaklar İçin Eksfoliye Edici Peeling

0

İpeksi pürüzsüz bacaklar her kadının isteğidir. Aslında hiç de imkansız bir şey değil. Evinizdeki malzemelerle bir peeling hazırlayarak bacaklarınıza ipeksi bir dokunuş getirebilirsiniz.

Gerekli olan malzemeler
1/4 bardak şeker
1/2 su bardağı yağ (Zeytinyağı veya herhangi bir yağ, hindistancevizi yağı, bebek yağı, kanola yağı vb. Kullanabilirsiniz)
3 yemek kaşığı narenciye suyu (limon) Veya 20 damla Limon Esansiyel Yağı

İlgili: Bacak kaslarınızı sıkılaştırmak için etkili 12 hareket

Tüm malzemeleri bir araya getirerek başlayın. Bir kavanoza koyun ve iyice sallayın.

Daha sonra uygulamanın kolay olması için karışımı plastik sıkma şişesine aktarın.

Bacaklarınızı 5 dakika sıcak suda tutun. Ya da duş alıyorsanız, önce saçınızı yıkayın ve yumuşatın, sonra bacaklarınızı birkaç dakika bekletme şansı bulduktan sonra, karışımı bacaklarınıza uygulayın ve iyice ovun. Ayaklarınıza ve kollarınıza da kullanabilirsiniz.

Şekerin pürüzlü hali tüm kir ve ölü deriyi götürür, limon suyu (veya limon esansiyel yağı ) yumuşak bir cilt ortaya çıkarır, zeytinyağı cildin derinliklerine nüfuz eder ve uzun süreli nem sağlar.

İlgili: Çilek bacaklar için etkili 5 ev çözümü

Karışımla birkaç dakika ovalama yaptıktan sonra bacaklarınızı sabunla yıkabilirsiniz. Eğer bacaklarınızı tıraş edeceksiniz şimdi tam zamanı.

Peeling sonrasında dikkat etmeniz gereken nokta ayaklarınızın kaymamasıdır. Ayak altlarını iyice yıkadığınızdan emin olun.

Banyodan veya duştan çıktığınızda, en sevdiğiniz losyonların birini sürün ve ipeksi pürüzsüz bacaklarınızın tadını çıkarın!

İlgili: Ev yapımı “güzel” bacak kremi tarifi


Paylaş.

About Author

Comments are closed.