Kızıl Saçlı Olmanın 6 Harika Avantajı

0

Kızıl saçlı birisini gördüğünüzde mutlaka dikkat çeker. Koyu bordondan parlak bakıra kadar kırmızı saçlar benzersiz bir şekilde güzeldir. Dünya nüfusunun yalnızca % 1-2 oranında kızıl saçlı olduğu tahmin edildiği için etkileyici ve farklıdır.

Peki kızıl saçlı kişilerin 6 güzel avantajı olduğunu biliyor musunuz?

1. Saçları Daha Geç Grileşir
Kızıl saçlı kişilerin pigmentleri diğer renklerden daha uzun süre korunduğu söyleniyor. Bu nedenle gri-beyaz saçlar çok daha geç yaşlarda çıkmaya başlar. Bu da daha geç saç boyatmaya gitmeleri anlamına geliyor.

2. Kendi D Vitaminini Üretirler
Solgun bir renge sahip olmak bir avantajdır. Yapılan araştırmalara göre kızıl saçlı ırklar düşük ışık seviyelerine maruz kaldıklarında kendi D Vitamini üretebilirler. Bu çok güzel avantajlardan biridir.

3. Kimse Sizi Aldatmaz
Kızıl saç genellikle öfkeli ve sinirli kişi imajı verir. Tabi bu durum sizin için avantaj olabilir. Böylece kimse sizi aldatma yöntemine başvurmaz.

4. Ağrı Kesici Ilaçlara Daha Az İhtiyacınız Olacak
Kızıl saçtan sorumlu gen (MC1R) de endorfinlere benzer bir hormonu serbest bırakır (ağrı hissini sınırlar). Bu, rahatsızlıkları tedavi etmek için daha az opioid ağrı kesiciya ihtiyaç duydukları anlamına gelir .

5. Ciltleri Mükemmeldir
Kızıl saçlı kişilerin ten renkleri genellikle açık ve soluktur. Bu daha kolay güneşten daha kolay etkilenmelerine neden olur. Kızıl saçlı kişiler güneşin etkilerinden korunmak için daha fazla koruyucu ve nemlendirici kullanırlar. Böylece ciltleri herkesden daha iyi görünür.

6. Daha Fazla Dikkat Çekerler
Kırmızı kışkırtıcı renk olarak bilinir ve kızıl saçlı biri bir mekana girdiğinden hemen dikkatleri üzerine çeker. Psikoloji ve evrim hakkındaki çalışmalara göre, kızıl saç romantizm ve ilişkiler konusunda rekabet avantajı sağlıyor.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.