Jojoba Yağı ile Ev Yapımı Saç Kremi

0

Eğer saçınız donuksa, kıvrılmışsa veya saman gibi kuruysa, mağazada satılan kremi atlayın ve bunun yerine jojoba yağını deneyin. Bu yağ saçı doğal olarak nem ve besleyici maddelerle bulaştırarak onarır. Kendi başına, jojoba yağı etkili bir düzenleyicidir, ancak diğer yağlarla da karıştırabilirsiniz. Lavanta yağı, örneğin parlamayı arttırır ve kepek kontrolünü sağlar. Sedir ağacı ve biberiye yağı, kafa derisi dolaşımını artırarak ve kökleri uyararak saç büyümesini destekler. Saçlarınız için en uygun olanı bulmak için çeşitli kombinasyonları deneyin. Saç için Jojoba Yağı Kullanmanızı Gerektiren 9 Neden

Adım 1
1 ila 2 1/2 yemek kaşığı jojoba yağını ısıya dayanıklı bir kaba boşaltın. Mikrodalgada bulunan yağı 20 ila 30 saniye veya ılık olana kadar ısıtın. Yağı içine parmaklarınızla masaj yapın. Saçınızı bir duş başlığıyla örtün, sonra yağı 20 dakika bekletin. Her zamanki gibi şampuanlayın.

Adım 2
3 yemek kaşığı jojoba yağı ile 8 damla defne esansiyel yağı, 7 damla sedir ağacı yağı ve 10 damla biberiye yağı ekleyin. Yağları kuru saça uygulayın. Saçları bir havlu veya duş başlığı ile örtün. Yağlar iki saate kadar bekletilir, ardından her zamanki gibi saçınızı yıkayın ve şampuanlayın. Jojoba Yağından Makyaj Temizleyici Nasıl Yapılır?

Adım 3
Birlikte 1/3 bardak jojoba yağı, 1 çorba kaşığı argan yağı, 5 damla lavanta esansiyel yağı ve 5 damla biberiye esansiyel yağı karıştırın. Saçınızı, saç derinize yedirmek için lastik kıllı bir fırça kullanın. Yağ karışımını saçınızın kuru kısımlarına uygulayın. Yağı saçlarınızda çalıştırmak için bir tarak kullanın. Saçları bir çörek veya örgüye koyun. Yağı en az 15 dakika beklettikten sonra şampuanlayın ve durulayın.

Adım 4
4 yemek kaşığı jojoba yağı ile 8 yemek kaşığı su karıştırın. 6 damla nane esansiyel yağı ekleyin. Yağları birlikte çırpın, sonra karışımı bir sprey şişesine dökün. Saçınızı nemlendirin, daha sonra yağ ile telleri sisleyin. Bu kremi istediğiniz kadar bırakın ya da her zamanki gibi şampuanlayın. Mükemmel Saç Yağını Bulmak İçin 4 Kolay Adım


Paylaş.

About Author

Comments are closed.