Kabartma Tozu Cildinizi Mükemmel Yapabilir

0

Cildiniz yağ ve nem dengesinin uyumlu olmasını istiyorsanız kabartma tozu harika bir seçenek olabilir. Cildin yağ ve nem uyumuna Mikrodermabrazyon deniliyor. Cilt bakımı yapılan salonların birçoklarında kabartma tozu kullanıldığı belirtiliyor.

Ölü deriyi uzaklaştırmak, cildini daha yumuşak ve parlak bir hale getirmek için haftada bir kez kabartma tozu ve sudan oluşan basit bir macun kullanabilirsiniz.

İlgili: Cilt bakımı için bilmeniz gereken 6 ipucu

Ev yapımı Mikrodermabrazyon peeling nasıl yapılır?
Malzemeler:

2 yemek kaşığı kabartma tozu *
Avokado yağı veya diğer taşıyıcı yağ
2 – 3 damla lavanta esansiyel yağı

* Not: Kabartma tozu çoğu cilt tipi için iyidir, ancak özellikle hassas bir cildiniz varsa, kabartma tozu yerine harmanlanmış yulafları kullanmanızı tavsiye ederiz. Yulafınızı ince bir toz haline getirin ve karıştırıcınızı veya kahve öğütücünüzü kullanın!

Aleo vera ile cilt bakımı nasıl yapılır?

Yapılışı
Temiz bir yüzle başlayın. Bu önemlidir, çünkü cildinize herhangi bir kir kalmamalıdır.

Kabartma tozu ve az miktarda taşıyıcı yağı küçük bir kaseye ekleyin. Yağ olarak avokado yağı kullanabilirsiniz. Nemlendirici ve vitaminler ve yağ asitlerinin büyük bir kaynak olduğu için!

Daha sonra, hamur haline getirmek için kabartma tozu ve yağı karıştırın. (Sizinki çok kalınsa, istediğiniz dokuya ulaşıncaya kadar bir miktar yağ ekleyin). İsterseniz birkaç damla lavanta esansiyel yağı ekleyin.

İlgili: Hassas cilt için temizleyici maske tarifi

Karışımın bir kısmını parmaklarınızla alın, ardından küçük dairesel hareketlerle yüzünüze hafifçe sürün. Gözlerinizden kaçınmaya özen göstererek bu işlemi yaklaşık beş dakika sürdürün.

Çok iyi durulayın, sonra temiz, yumuşak cildinizin ışıltısını alın!


Share.

About Author

Comments are closed.