Kapatıcıyı 7 Farklı Kullanma Yolu

0

Güzellik kartonunuzda gerçekten en iyi unvanı hak eden bir ürün varsa, bu ürün kapatıcıdır. Koyu halkaları ve lekeleri örtmek için her gün kullanabilirsiniz ama aslında kapatıcılardan çok daha farklı yararlanabilirsiniz.

kapatici-kullanimi2

Göz Kapaklarınızı hazırlamak için kullanın
Göz kapaklarınıza makyaj yapanlar bilir en büyük sorunda makyajın bir süre sonra tazelenme ihtiyacıdır. Ancak makyaj yapmadan önce göz kapaklarına kapatıcı sürerseniz, pigmentlerin yapışmasına yardımcı olur ve gölge her zamankinden daha iyi görünmesini sağlar. (Doğal kapatıcı nasıl yapılır?)

kapatici-kullanimi3

Elmacık Kemiklerini Vurgulamak İçin
Cildinizin tonundan üç kat daha hafif bir renk alın ve elmacık kemiklerinin üstünde, gözlerinizin iç köşelerinde, kaş kemiğinin altına, burnunuzun köprüsü boyunca kullanın. Bu üçgen içinde yaratacağınız parlaklık elmacık kemiklerinizi daha belirgin yapacaktır.

kapatici-kullanimi4

Kontur için kullanın
Tıpkı vurgulamak için kapatıcı kullanabildiğiniz gibi kontur için de kullanabilirsiniz! Cilt tonunuzdan daha koyu olan bir gölge kullanarak, yanaklarınızdaki oyukları ve burnunuzun kenarlarına kullanın. Bu iki rengi birbiriyle de harmanlayabilirsiniz. (Fondöteni yanlış kullandığınızı gösterin 5 işaret)

Renkli bir nemlendirici olarak kullanın
Kapatıcınızı sürerken nemlendiricinizle birlikte karıştırabilirsiniz. böylece kapıtıcılı bir nemlendirici elde edersiniz. Böylece kapatıcının cildiniz üzerindeki hasarı da en aza indirirsiniz.

kapatici-kullanimi5

Kedi gözünüzü keskinleştirmek için kullanın
Göz makyajınızıda kedi gözünü seviyorsanız, bunu daha vurgulu hale getirebilirsiniz. Kedi gözünü çektikten sonra çevresine kapatıcı sürün. Makyajınız daha belirgin olur. (Göz altı kapatıcısı nasıl kullanılmalı?)

Dudaklarınızı astarlamak için kullanın
En sevdiğiniz dudak rengini kullanmadan önce kapatıcı uygulamak iki avantaja sahiptir: Rujunuz dudağınızda daha uzun süre kalır, ayrıca dudağınızın rengini nötrleştireceği için rujunuzun rengini daha iyi yansıtır. (Doğal göz altı kapatıcısı ve far nasıl yapılır?)

kapatici-kullanimi6

Köprücük kemiğinizi belirginleştirin
Doğal kontürü yoğunlaştırmak için kapatıcı kullanarak köprücük kemiğinizi belirginleştirebilirsiniz. Bunun için biri koyu diğeri açık iki kapatıcı kullanın. Yanlara açık renk, ortaya koyu renk kapatıcı sürün. Köprücük kemiğinizin bulunduğu bölgeyi belirginleştirecektir.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.