Kaş Bakımı ve Temizliği Nasıl Yapılmalı?

0

Kaşlarınız saçlardan daha hassas ve yumuşaktır. Kafa deriniz gibi kepek, yağ ve kir biriktirebilirler. Kaşlarınızı hafifçe temizlemek taze kalmasını sağlar. Yüz yıkama veya çay ağacı yağı veya kaş serumu gibi diğer ürünler kullanarak kaşlarınızı temizleyebilirsiniz. Böylece kaşlarınıza en iyi şekilde bakarak koruyabilirsiniz.

Normal yüz yıkayıcınızı kaşlarınıza uygulayın. Kaşlarınızın tüyleri hassas olduğundan, sert temizleyicilerle yıkamamalısınız. Bunun yerine, kaşlarınızı düzenli yüz temizleyicisiyle temizleyebilirsiniz. Cildiniz için yeterince nazik bir yüz temizleyici, kaşlarınıza da iyi gelir.

Doğal Yağlar Nasıl Uygulanır?

Çay ağacı yağı ile derin bir temizlik yapabilirsiniz

Kaşlarınız genellikle her seferinde temel bir yıkamadan daha fazlasına ihtiyaç duymazlar. Ancak, kaşlarınızın dokununca kirli olduğunu fark ederseniz, çay ağacı yağı ile derin bir temizlik yapabilirsiniz. Tek kullanımlık bir maskara fırçası veya kaş fırçasına küçük bir damla çay ağacı yağı uygulayın. Ardından, fırça ile kaşlarınızı tarayın.
Yağı ılık suyla yıkayın ve kaşlarınızı kurutun.
Kaşlarınızı her gün derin bir şekilde temizlemeyin, çünkü ürünün birikmesine, tahrişe ve tüylerin kopmasına neden olabilir. Kaşlarınızı birkaç ayda bir ya da yağlı veya kirli göründüğünden uygulayın.

Hindistan cevizi yağı kullanın

Hindistan cevizi yağı, kaşlarınızı temizlemek ve kaş uzamasını teşvik etmek için mükemmel bir doğal yağdır. Basitçe pamuklu çubuk üzerine küçük bir hindistan cevizi yağı uygulayın. Pamuklu çubuğu kaşlarınızın üzerinde gezdirin.

Kaşlarınıza bir kaş kalemi veya başka ürünler kullanırsanız hindistancevizi yağı hem kaşlarınızı hem de gözlerinizi temizlemek için harikadır.

İlgili Yazılar


Paylaş.

About Author

Comments are closed.