Kendi Özelleştirilmiş Bitkisel Şampuanınızı Yapın

0

Daha fazla doğal sağlık ve güzellik ürünü kullanmaya çalışıyorsanız, şanslı olduğunuz için castile sabunu çoktan biliyorsunuzdur. Bu bitkisel bazlı sabun, ev temizliği çözümlerinden saçlarınız ve cildiniz için nazik temizleyici olarak çok farklı kullanım alanı vardır.

Kurutulmuş otlar veya suya batırılmış çiçekler içeren bu bitkisel şampuan tarifi, tamamen doğal ve tamamen toprak dostu olmakla birlikte, saçınıza ihtiyaç duyduğu ekstra ilgiyi göstermenizi sağlayacaktır.

Saçınızın parlaklık desteğine ihtiyacı varsa , dulavratotu kökü veya çiçekleri mükemmel bir seçim olacaktır. Kaşıntılı ve kuru kafa derisi olanlarda, calendula veya papatya çiçekleri öneriliyor.

Ayrıca saç renginize göre renklendirilmiş otlar veya çiçekler seçebilirsiniz (saçınızda boya olmasın). Örneğin, karahindiba ve sığırkuyruğu sarışınlar için iyi seçimlerdir. Esmerler için adaçayı ya da siyah cevizi deneyin.

Saçınız için hangi çiçeklerin veya bitkilerin doğru olduğuna karar verdikten sonra, özel bitkisel şampuanınızı nasıl yapabilirsiniz?

Gerekli olan malzemeler

1 bardak damıtılmış su
1/3 fincan kuru otlar veya çiçekler
1/4 bardaklı castile sabunu

Küçük bir tencerede suyu kaynar hale getirin ve ocaktan alın. Otları veya çiçekleri ince gözlü bir elek içine yerleştirin ve sıcak kaynamış suya ekleyin. Otların suda 30 dakika ya da tercih ederseniz daha uzun süre demlenmesine izin verin.

Castile sabunu bir kavanoz veya başka bir kaba koyun. Sudaki bitkileri çıkartın ve bitki suyunu dökün. Sabun ve bitki suyunu bileştirmek için karıştırın.

Bitkisel şampuanınızı duşta veya banyoda kullanabileceğiniz kapalı bir şişeye aktarın.
Saçlarınız uçları kuru ise veya kırılma eğilimi gösteriyorsa şampuanınıza yağ eklemek isteyebilirsiniz. Avokado, hindistancevizi veya zeytinyağından bir iki çorba kaşığı kadar şampuana ilave edin.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.