Kerevizin Güzelliğinize Olan Faydalarını Biliyor musunuz?

0

Kış aylarının en değerli sebzelerinden biri olan kerevizin sağlık açısından faydalarının yanında güzelliğiniz için de çok yararlıdır. İçinde bulunan vitamin ve mineraller cildiniz yenilenmesi ve nemlenmesi için katkıda bulunur. Bu yazımızda kerevizin cildiniz için faydalarını ele aldık. Kerevizi Filizlendirip Yapraklarını Kullanın

  1. Anti-aging faydaları

Kereviz serbest radikallerin neden olduğu zararlara karşı korumaya yardımcı potansiyel antioksidan olarak vitamin A, E ve C vitaminlerini ihtiva eder. A vitamini yaşlanma belirtilerini azaltır, E vitamini cildi nemli tutar.

  1. Cildin elastikiyetini arttırır

Kerevizde Omega-6 yağ asidi bulunmaktadır. Bu asit cilde parlaklık ve esneklik vermektedir. Ayrıca, kalsiyum, selenyum, fosfor, potasyum ve magnezyum gibi mineraller cilde besin sağlar. Kerevizin İnanılmaz Yararları

  1. Akne ve Sivilce Azaltma

Kereviz cildi nemlendirir ve cildi besler. Akne ve sivilceden muzdarip insanlar çay ağacı ve nane yağının içine kereviz suyu karışrarak cildine uygulayabilirler. Akne ve sivilceye doğrudan bu karışımı uygulamak iyi sonuçlar verecektir.

  1. Yağlı Ciltler İçin Çok Faydalı

Yağlı ciltten muzdarip insanlar da günlük olarak kereviz suyu içebilirler. Ya da kerevizi dilimleyin ve suyun içinde kaynatın. Soğutun ve buzdolabı içinde tutun. Gece yatmadan önce cildinizi bu su ile silerseniz, cildiniz PH dengesini yeniden sağlayacaktır. Kereviz Tozu Nasıl Yapılır?

  1. Vitiligo tedavisi

Vitiligo (beyaz lekeler) ciltte görünen bir hastalıktır. Kerevizde bulunan psoralenler deride melanin üretimini artırarak, vitiligodan kurtulmanıza yardımcı olur.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.