Kırışıklıklardan Uzak Kalmanın Yolları

0

Kırışıklıklar yaşlanmanın ve yaşamın bir parçasıdır. Yaşlandıkça kırışıklıklar da doğal olarak beraberinde gelecektir. Ancak bu etkileri ertelemenin ve azaltmanın yolları var. Bu yazımızda sizlere kırışıklıklar savaşmada önemli olan alışkanlıkları anlatacağız. Derin Kırışıklıklar İçin En İyi Esansiyel Yağlar

Sigara

Sigara kırışıklıkların en sık nedenidir. İkizler üzerinde yapılan bir çalışmaya göre, sigara içen ikiz ile içmeyen kardeşin cildi arasında çok büyük fark olduğu araştırmalarda kanıtlanmıştır. Kırışıklıklara sahip olmamak için kesinlikle sigarayı bırakın.

Beslenme

Cildinizi genç ve sağlıklı tutmak istiyorsanız, beslenmenize de kesinlikle dikkat etmeniz gerekir. Çok fazla şeker ve yüksek glisemik yiyecekleri (karbonhidrat) tüketmeyin. Şeker ve karbonhidrat, cildinizdeki kollajen yapısını bozarak, esnemesine neden olur. Cilt üzerinde sarkma ve kırışıklığa yol açar. Günde 8-10 bardak su içmeyi de ihmal etmeyin. Cildin nemlenmesi için gereklidir. Kırışıklıklar İçin E Vitamini Maske Tarifleri

İçecek

Alkol cildi kurutur. Alkol aldığınız gecenin sabahında cildiniz daha az dolgun ve taze görünür. Zamanla, cildiniz hidrasyon eksikliği nedeniyle esneklik ve formunu kaybedecektir. Alkol ayrıca cildiniz için gerekli olan vitaminler üzerinde de olumsuz etkilere sahiptir. Hücrelerin yenilenmesi için cildinizin vitaminlere ihtiyaç duyar. A vitamini kollajen üretiminde son derece önemlidir. Eğer kolajen miktarında düşüş varsa, cildinizin elastikiyetini kaybeder. Kollajen,  cildinize esneklik verir ve gergin ve genç görünmesini sağlar.

Sakız çiğnemek

Sakız çiğneme, çene kısmında kırışıklıkların oluşmasına neden olur. Ayrıca, ağız yapısında da sorunlara yol açar. Cildinizi korumak adına bu alışkanlığınızdan vazgeçmeniz gerekiyor. Kırışıklık Karşıtı Nemlendirici Krem Tarifi

Makyajınızı çıkarın

Makyajlı uyumak, kırışıklıkların temel nedenlerinden biridir. Gün boyunca makyaj üzerinde biriken çevresel kirleticiler cildinizin gözeneklerinden içeri sızarak kolajen ve elastini etkiler. Bu yaşlanma sürecini hızlandırır ve ince çizgilerin oluşmasına neden olur. Her gece yatmadan önce cildinizi temizleyin ve nemlendirin.

Cildi sıkma

Cildiniz üzerinde bulunan akne ve siyah noktaları sıkmak da zarar verebilir. Bunun için en iyi yol, onları sıkmadan yok edecek kremler kullanmanızdır. Eğer sürekli olarak cildinizi sıkıyorsanız, tahrişe ederek, hasar verir ve kırışıklıkların oluşmasına neden olabilirsiniz. Yüzdeki Kırışıklıklar Nasıl Gizlenir?

Makyaj yaparken cildinizi esnetmeyin

Makyaj yaparken genellikle yüzümüzü esnetiriz. Örneğin gözlerinize makyaj yaparken, gözümü bir elimizle gereriz. veya ruj sürerken dudaklarımızı açarız. Bu germe hareketleri cildinize zarar verir. Makyaj yaparken kesinlikle cildinizi gerecek hareketler yapmayın.

Güneşten korunma

Güneş ışınlarının cilde zararlı olduğu yıllardır söylenir. Ancak yine de güneşe çıkıyoruz. Ancak bu ışınlar, kollajen üzerinde zararlara neden oluyor. İnce çizgiler ve kırışıklıklara yol açıyor. Hava nasıl olursa olsun, her gün yüzünüze Çinko oksit veya titanyum dioksit içeren 30 koruma faktörlü bir krem sürün. Kapalı ve yağmurlu havalarda bile. Tazorac Kırışıklıklardan Kurtulmak İçin Nasıl Kullanılır?

Yastığınız

Eğer uygun bir yastıkta uyumuyorsanız, yüzünüzde yine karışıklıklara neden olabilir. Uzmanlar, yüz için en iyi yastığın “saten yastık” olduğu konusunda birleşiyor. Siz de yüzünüzdeki kırışıklıkların geç oluşmasını istiyorsanız, yastığınızı hemen değiştirin. Ya da alternatif olarak sırt üstü uyuyun. Uyurken Kırışıklıkları Önlemek İçin 7 Yol


Paylaş.

About Author

Comments are closed.