Kırışıklıkları Engellemek ve İnce Bir Yüze Sahip Olmak İçin

0

Yüzünü beğendiğiniz kadınların ortak özelliklerinden biri elmacık kemiklerinin çıkık olmasıdır. Sizin yüzünüz yuvarlaksa ve zayıflatmak istiyorsanız yapabileceğiniz bazı uygulamalar var.

İşte yüz yogaları:

yüz-yogası

Yüz Egzersiz 1

Bu basit egzersiz ağız çevresinde kasları çalıştıracaktır.

Ağzını dudaklarınızı bastırarak kapatın ve üst dudak üzerine hava püskürtün. 10’a kadar sayın. Havayı sağ yanağa aktarın ve yine 10’a kadar sayın. Ardından sol yanağa da aynı hareketi yapın. 10-15 kez yanaklar arasındaki hava transferini tekrarlayın. Bu egzersiz oldukça kolay ve yanağınızın sarkmasını önler. Alın Kırışıklıklarını Yok Etme Yöntemleri

Yüz Egzersiz 2

Başka basit bir egzersiz yanak kaslarının sarkmasını azaltır ve yüz kaslarını gerginleştirir. Ağzınıza derin hava alın. Ağzınızın içinde gargara yapar gibi havayı sürekli olarak dolaştırın.

Yüz Egzersiz 3

O’ şeklinde dudaklarınızı büzün ve ağzınızdan dışarıya hava üfleyin.

Yüz Egzersiz 4:

Bu egzersiz ‘Gülen balık yüzü’ olarak adlandırılır. Yüzünüzü bir balık yüzü haline getirin. Yanak ve dudaklarınızı iyice içeriye çekin ve gülümseyin. 5-10 saniye bekleyin ve bu hareketi 5 kez tekrarlayın. Burnunuzu Şekli Değiştirebileceğiniz 7 Egzersiz

Yüz Egzersiz 5:

Yüzünüzü yukarıya kaldırın ve olabildiğince tavana bakın. Bu şekildeyken ağzınızdan hava üfleyin. Bu egzersiz çene hatlarını ve yanakları çalıştıracaktır.

Yüz Egzersiz 6:

Mümkün olduğunca üst dudağınızı alt dudak üzerine çıkarın. Burnunuz ile alt dudağınızı mümkün olduğu kadar biraraya getirmeye çalışın. Bu şekilde 15 saniye kadar kalın. Etkili sonuç için günde 10 kez bu egzersizi tekrarlayın.

Çene kaslarında ve çene üzerinde büyük bir gerginlik hissedeceksiniz. Bu egzersiz çene kaslarını sıkılaştırır ve çenedeki çizgileri azaltır. Oturarak Yapabileceğiniz 5 Kolay Egzersiz

Yüz Egzersiz 7:

Mümkün olduğunca ağzını açık tutun. Yüz kaslarınız üzerinde gerginlik hissedeceksiniz.

Yüz Egzersiz 8:

Yanaklarınızı tüm gücününüzle içeriye çekin. dudaklarınız da bu pozisyonda büzüşsün. Bu pozisyonda 10 saniye kalın. Bu egzersizi günde en az 10 kez tekrarlayın. Bu egzersiz yanaklardaki yağ azaltacak, böylece elmacık kemikleriniz yavaş yavaş belirginleşmeye başlayacak.

Yüz Egzersiz 9:

Ağzınıza mümkün olduğu kadar çok havada çekerek deneyin. Derin nefes alırken, yanaklar otomatik olarak içeriye girecektir. Sonra yavaş ve nazikçe ağzınızda havayı serbest bırakın. Sizin yanaklarınızda çukur olmasına ve çenenizin sıkılaşmasını sağlar. Egzersiz İle Göğüs Nasıl Büyütülür?

Yüz Egzersiz 10:

Her iki elmacık kemiklerinizin üzerine orta parmaklarınızı koyun. Elmacık kemiğiniz üzerinde bulunan deriyi gözünüze kadar çekin. Bu arada ağzınızı açın. 10 saniye olarak bu pozisyonda kalın. Ardından elmacık kemiği derisini bırakın. Rahatlayın ve sonra yeniden tekrarlayın.

Yüz Egzersiz 11:

Rahat oturun ve nefes alın. Derin nefes alın ve ağzınızın içinde bir yumruk oluşsun. Bu havayı avuç içinizinle havayı gezrini. Bu egzersiz yüz kaslarınızın sıkılaşması için faydalıdır. Bu hareketi yaparken, gözleriniz kapalı olsun.

Yüz Egzersiz 12:

Ağız yoluyla tüm havayı nefes olarak alın. Olabildiğince dilinizi dışarıya çıkarın. Gözlerinizi mümkün olduğu kadar açın. 3-4 kez tekrarlayın. Gıdıyı Yok Etmek İçin Basit Egzersizler

Yüz Egzersiz 13:

Gözlerinizi açın ve kaşlarınızı yukarı kaldırın. 10 saniye tutun; kaşlarınızın kırışmasına izin vermeyin. Bir noktaya odaklanın. En az 5 kez tekrarlayın.

Yüz Egzersiz 14:

Ağzınızın her iki tarafına parmaklarınızı koyun, aynı anda gözlerinizi de açın ve diğer parmaklarınızı buraya yerleştirin. Kaslar üzerinde bir gerginlik hissetmelisiniz. mümkün olduğu kadar güzünüzü parmaklarınızla çekin. Rahatlayın ve yeniden tekrarlayın.


Share.

About Author

Comments are closed.