Kırışıksız Ciltler İçin 3 Üzümlü Yüz Maskeleri

0

Hepimiz yumuşak, parlak ve ışıltılı bir cilde sahip olmak isteriz; Bununla birlikte, artan sıcaklık ve kirlilik ile aynı şeyi başarmak neredeyse imkansız hale geliyor. Bu dış etkenler dışında, cildimizin de doğal değişimler geçirme eğiliminde olduğu gerçeği inkar edilemez. Yaşlandıkça cildimiz esnekliğini ve nemini kaybetmeye başlar. Bununla birlikte, bazı durumlarda, koyu lekeler ve kırışıklıklar gibi yaşlanma belirtileri erken bir aşamada ortaya çıkmaya başlar.

Resveratrol genellikle üzüm derisinde ve tohumlarında bulunur. Kırışıksız bir cilde sahip olmak istiyorsanız, cildinize üzüm posasının uygulanması harikalar yaratabilir. İşte size esnek ve kırışıksız bir cilt verecek 3 üzüm yüz maskesinin bir listesi.

1. Donuk ve Kuru Ciltler İçin
Donuk ve kuru bir cildiniz varsa, bu yüz maskesi sizin için uygundur. Cilde yarar sağlayan özelliklerle dolu iki antioksidan bakımından zengin meyve kullanılarak üretilir – üzüm ve çilek. Cilt sıkılaştırıcı 5 maske tarifi

Birkaç çilek alın ve bunları ısırık büyüklüğünde kesin. Birkaç üzüm ile birlikte bir kaseye ekleyin. Her iki malzemeyi de hamur karışım elde edene kadar ezin. Bir fırça yardımıyla, karma maskeyi yüzünüze uygulayın ve yaklaşık 15 dakika bekletin. Sonra soğuk suyla durulayın.

2. Yağlı Ciltler İçin
Bu yağlı cilt tipi için. Tek ihtiyacınız olan birkaç siyah üzüm ve kil. İlk adım, üzümleri yumuşak bir macun halinde karıştırmaktır. Hamuru bir kaseye aktarın ve bir çay kaşığı multani mitti, 1 çay kaşığı gül suyu ve 1 çay kaşığı limon suyu ekleyin. Tüm malzemeleri karıştırın ve maskeyi yüzünüze uygulayın. 10-12 dakika beklettikten sonra ılık suyla durulayın. Görünür sonuçlar için bu prosedürü haftada üç kez tekrarlayabilirsiniz. Büyükannelerimizin 7 doğal yüz maskesi tarifi

3. Normal Cilt
Bu yüz maskesi, kırışıklıklar, ince çizgiler ve yaşlılık lekeleri ile savaşma potansiyeli olan güçlü bir domates ve üzüm kombinasyonudur. İhtiyacınız olan tek şey küçük bir domates ve yaklaşık 8-10 üzüm. Yarı-kalın bir karışım elde edene kadar iki malzemeyi bir karıştırıcıda karıştırın. Fırça yardımıyla yüzünüze macunu sürün. Göz altında koyu halkalar ve güneş lekeleri varsa, üzerlerine kalın bir macun tabakası sürün. 15 dakika beklettikten sonra soğuk suyla durulayın.


Share.

About Author

Comments are closed.