Kirpiklerin Hızlı Uzaması İçin Serum

0

Son zamanlarda dolgun ve uzun kirpikler isteyenler, ipek kirpik yaptırmak için azımsanmayacak paralar harcıyor. Ya da takma kirpik kullanmayı tercih edenler olabiliyor. Bunların yerine evde hazırlayacağınız kirpik serumu ile, istediğiniz kirpiklere kavuşabilirsiniz.

Kirpikleriniz kısa ve dolgun değilse, fazla para harcamadan doğal yoldan kirpiklerinizi uzatabilirsiniz. Kirpiklerin uzamasını hızlandırmanın anahtarı Hint yağıdır. Hint yağı, kirpikleri nemlendiren ve koruyan besleyici yağ asitleri ile doludur. Hint yağı ile kaş ve kirpikler için farklı serum tarifleri

Saçlar gibi kirpikler de zamanla kuruyabilir, hasar görebilir ve dökülebilirler. İyi bakım yapılmadığında, dökülen kirpiklerin yerine yenilerinin çıkması zorlaşır ve uzaması da yavaşlar.

Lavanta ve biberiye esansiyel yağlarının, kirpiklerin büyümesini uyarma özellikleri vardır. Kuru veya hassas ciltler için mükemmel sakinleştirici ve yatıştırıcı yağlardır.

Kirpiklerinizin sağlıklı, güzel görünmesi ve hızlı uzaması için evde bu yağlarla bir serum hazırlayarak kullanabilirsiniz.

  • Malzemeler:
    Hint yağı
    Biberiye esansiyel yağı
    Lavanta esansiyel yağı
    Cam damlalıklı şişe

Kirpik serumunu nasıl hazırlayacaksınız?

Damlalıklı şişenin 3/4’ünü Hint yağı ile doldurun. Daha kalın ve uzun kirpiklere sahip olmanın doğal yolları

Hint yağına, 2 damla biberiye ve 2 damla lavanta yağı ekleyin. Şişenin kapağını kapatın ve hafifçe sallayın.

Her gece yatmadan önce kirpiklerinize ince bir tabaka sürün. Karışımdan fazla kullanırsanız, gözlerinizi rahatsız edebilir. Hint yağı gözleri tahriş etmez ama yine de gözlerinize girmesini istemezsiniz. Böyle bir durumda, kirpikleri fazla yağdan temizlemek için, ılık su ve tatlı badem yağı kullanabilirsiniz.

Evde hazırladığınız kirpik serumunu 6 ay süreyle kullanabilirsiniz. Kirpiklerinizdeki farkı ilk 3 aydan sonra görmeye başlayabilirsiniz. Takma kirpikler nasıl temizlenir?


Share.

About Author

Comments are closed.