Kış Ayları İçin Mükemmel Yüz Maskesi Yapımı

0

Kışın soğuk günlerinde, cilt çok kuru, donuk ve cansızlaşabilir. Avokado, cilt içindeki doğal yağları geri kazandırabilir ve soğuk havanın zararlarını önleyebilir.

Soğuk havanın cildinizde yaratabileceği olumsuz etkileri evde hazırlayabileceğiniz basit maskelerle tersine çevirebilirsiniz. Kış ayları için en iyi maskelerden biri de avokado ile hazırlanan maskelerdir.

Avokado, kış mevsiminde içeriğinde bulunan yağlar nedeniyle cildiniz için harika bir güzellik ürünüdür. Avokadoda bulunan yağlar, cildinize nemi geri kazandırarak cildinizi daha da iyileştirir.

Avokado, antioksidanlar ve sağlıklı yağlar bakımından zengindir ve anti-inflamatuar özellikleri vardır. Bunlar, cildi yaşlanmaya karşı korunma gücüne sahiptirler.

Avokado maskesini, sadece kış aylarında değil, cildi yaşlanmaya ve kırışıklıklara karşı korumak için de kullanabilirsiniz.

  • Kış için avokado maskesi için malzemeler
    1 olgun avokado
    1 yemek kaşığı bal
    1 yemek kaşığı süt

Tüm malzemeleri bir kasede iyice karıştırın ve karışımı yüzünüze, boynunuza ve hatta kollarınıza sürün. Maskeyi yaklaşık 15 – 20 dakika bekletin. Cildiniz çok kuru ise daha uzun süre bekletebilirsiniz. Maskeyi ılık su ile durulayın.


Share.

About Author

Comments are closed.