Kış Aylarında Yaşlanma Belirtilerini Artıran Nedenler

0

Kış soğuğu, cildin kurumasına, çatlamasına, renginin solmasına neden olur. Ancak, yapılan bazı hataların kış aylarında yaşlanma belirtilerini artırdığı unutulur.

Kış aylarında, cilt daha fazla zarar görebilir. Havadaki nemin azalması, sıcak duşlar, güneş koruyucuyu ihmal etme ya da kış aylarına özel bakım ürünlerini kullanmamak cilde zarar verir. Bu da cildinizdeki yaşlanma belirtilerinin daha fazla ortaya çıkmasına neden olur. Kış ayları için mükemmel yüz maskesi yapımı

İşte kış aylarında yaşlanma belirtilerini artıran bazı nedenler:

Havadaki nemin azlığı
Kış aylarının en belirgin özelliklerinde olan soğuk ve kuru hava, cilt için iyi değildir. Sert ve kuru hava, cildin dengesini bozarak kızarıklığa ve hassasiyete neden olabilir. Bu duyarlılık, kış aylarında kötüleşen ve zamanla erken yaşlanmaya yol açabilen rosacea (gül hastalığı) gibi hassas cilt koşullarını da beraberinde getirebilir.

Güneş koruyucu kullanmama
Güneş kremi, soğuk veya karlı günlerde bile önemlidir. Kış aylarında güneş ışınlarının yoğunluğu azalsa da, güneş kremleri cildi diğer etkenlerden korumaya devam eder.

Her mevsim aynı cilt bakım ürünlerini kullanma
Yaz aylarındaki nem ve sıcaklara karşı cildinizi korumak için kullandığınız cilt bakım ürünlerini, kış aylarında kullanmak cildiniz için koruma sağlamaz. O nedenle, kış aylarının kuru ve sert soğuğuna karşı cildinizi koruyacak ürünler kullanmalısınız. Bronzlaştırıcı kış aylarında nasıl kullanılmalı?

Sıcak duş almak
Soğuk kış günlerinde sıcak duş gibisi yoktur. Ancak sıcak su cildinizin kurumasına neden olabilir. Sıcak su, cildinizdeki doğal yağları atarak cildin kurumasına neden olabilir. Ilık duş veya banyodan sonra cilde nemlendirici uygulayın.

Sert temizleyiciler kullanmak
Kış aylarında, cildin kurumaması için yağ bazlı temizleyiciler kullanılması tavsiye edilir. Bu tür temizleyiciler, iyi doğal yağları cildinizden atmadan temizler.

Daha az güneş ışığı
D vitamin ve K vitamini seviyeleri kış aylarında düşer ve bu da gözlerin altında koyu halkalara neden olabilir.

Evlerin sıcak olması
Evleri ısıtmak için kullanılan modern ısıtma sistemleri, içerideki havanın kurumasına neden olur. Kuru hava, cildin ve saçların kurumasına, daha kırılgan hale gelmelerine ve dolayısıyla da erken yaşlanma belirtilerinin ortaya çıkmasına neden olur.

Sık peeling yapmak
Kış aylarında cilt kuruduğu için, cildi daha fazla kurutacak ve tahriş edecek peeling gibi sert uygulamalardan vazgeçilmeli. Yüzünüzü su ve yumuşak bir sabunla temizleyin ve nemlendirici uygulamayı unutmayın. Kuru ciltten kurtulmanın 17 yöntemi

Elleri çok yıkamak
Elleri sürekli yıkamak da cildin kurumasına neden olur. Mümkün olduğunca hijyene önem vererek ellerinizi yıkama sıklığını azaltın. Sonrasında da mutlaka nemlendirici uygulayın


Paylaş.

About Author

Comments are closed.