Klorun Neden Olduğu Kuru Saçları Nasıl Nemlendirirsiniz?

0

Yüzme vücut ve ruh için sağlıklı olmasına rağmen, sert su kimyasalları saçar için aşırı derecede zordur çünkü sert kimyasallar saçın doğal yağlarını sıyırır, saç teerini zayıflatır, kuruluğa ve bölünmüş uçlara neden olur. Kayıp nemi sağamak, klordan zarar görmüş saçları onarmanın anahtarıdır.  Kuru Saçlarınızı Canlandırmak İçin Doğal Yöntemler

Adım 1
Yüzdükten hemen sonra saçınızı yıkayın. Kloru saçtan çıkarmak için düzenli musluk suyu ve proteinli bir şampuan veya yüzücü şampuanı kullanın. Saçınızda şampuan birikmesini önlemek için normal ürününüzü berraklaştırıcı bir şampuanla değiştirin.

Adım 2
Saçınızı şampuanladıktan sonra nemlendirici krem ​​uygulayın. Saçlarınızın uçlarına özellikle dikkat edin ve saç kremi ile tamamen kaplayın. İyice durulayın. Kurumuş ve Hasar Görmüş Saçlar İçin 4 Bal Uygulaması

Adım 3
Saçınızı yumuşak bir havluyla ovarak hafifçe kurulayın, daha sonra geniş dişli bir tarakla düğümleri açın.

Adım 4
Saç maskesi veya haftada iki kez shea yağı, zeytinyağı veya hindistan cevizi yağı gibi malzemeler içeren derinlemesine bakım uygulayın. Saçları saç kremi ya da maske ile doyurun, sonra plastik bir duş başlığı takın ve saçın durulamadan önce tam bir saat çalışmasını sağlayın.

Adım 5
Saça, kuru, kabarık bir görünüm veren hasarlı, bölünmüş uçları kesin. Saçlar Neden Kurur ve Kurumaması İçin Neler Yapılmalıdır?


Paylaş.

About Author

Comments are closed.