Kol ve Bacaklarınızın İpeksi Pürüzsüz Olması İçin

0

Kış aylarını geride bıraktık. Kış ayları boyunca ihmal ettiğiniz kol ve bacaklarınıza artık bakım yapmaya, pürüzsüz ve ipeksi olması gerekiyor. Kış aylarında kuruya cildinizi yeşil çay ve hindistan cevizi yağı ile canlandırabilirsiniz.

Yeşil çay, Japonyada cildi yenilemek için çok sık kullanılan bir bitki. Vereceğimiz tarifin içine cilt tipinize göre şeker veya tuz da ilave edebilirsiniz. Tuzun aşındırıcı özelliği sebebiyle sadece vücudunuz için yapacağınız peelinglerde kullanın, şekeri ise yumuşak bölgeler ve yüzünüzde de kullanabilirsiniz. Peeling Nedir ve Doğal Peelingler

Yeşil Çay ve Hindistan Cevizi Yağı peelingi

Gerekli olacak malzemeler

1 yeşil çay poşeti

1/4 kap filtrelenmiş su

1/4 çay kaşığı toz matcha

1 su bardağı hindistan cevizi yağı

1/2 su bardağı tuz ya da şeker

yapılışı:

Yeşil çay poşetini bir fincan sıcak suyun içinde demleyin. Oda sıcaklığında soğumaya bırakın.Yağlı, Kuru ve Normal Ciltler İçin Limon Peelingi Nasıl Kullanılır?

Ayrı bir kapta yağ, şeker ve matchayı birleştirin. Malzemelerin iyice birleşmesi için çok iyi bir şekilde karıştırın. Üzerine soğutulmaş yeşil çayın dörte birini ilave edin. Eğer matcha kullanmayacaksanız, bir fincan yeşil çayın tamamını ilave edebilirsiniz.

Hava geçirmez bir kapta saklayın ve nazikçe cildinizin ölü derilerini atmak için duş sırasında kullanın.

Notlar:

Tuz kullanıyorsanız, yüzünüze kullanmayın. Vücudunuz için de hafta 1 veya 2 kez kullanın.

Şeker kullanıyorsanız, vücudunuz için haftada en fazla 3 kez, yüzünüz için haftada 1-2 kez kullanın. Cildinizi Yenilemek İçin Ev Yapımı Peeling


Paylaş.

About Author

Comments are closed.