Kolay Uygulanabilecek Makyaj Hileleri

0

Gün boyu dış görünümde bakımlı ve oldukça güzel görünmek isteyen hanımlar, zamanlarının çoğunu aynanın karşısında kötü sonuçlanan makyajlarına harcamaktadırlar. Güzel ve dikkat çekici gözler, etkileyici bakışlar ve dolgun dudaklar…. Her bayan makyajda harikalar yaratmayı umut eder. Bunun mümkün olabilmesi için de bilinmesi gereken şey tabi ki de, uygulaması kolay olan makyaj hileleridir. Makyajda uygulayacağınız ufak tefek hileler ile oldukça etkili bir sonuç alabilir, gününüzü harika geçirerek hemcinslerinizi imrendirebilirsiniz.

Pürüzsüz bir cilt görünümü için fondöten uygulaması: Pürüzsüz bir cilt için fondöten seçimi büyük bir önem taşımaktadır. Sizlere önerimiz cilt renginizden bir ton açık bir fondöten tercih etmenizdir. Bu seçimi yaparken de en iyi yöntem, boyun renginizle aynı tonda bir fondöten seçmenizdir. Böylece fondöten sürdükten sonra yüz ve boyun arasında oluşabilecek makyaj çizgisini önlemiş olursunuz. Çünkü makyajda en önemli olgu doğal bir görünüm elde etmektir.

Allık uygulaması: Cildinize allığınızı sürmeden önce nasıl bir yüz tipine sahip olduğunuzu çok iyi bilmeniz gerekmektedir. Yüzünüz biraz etliyse ve de uzun bir görünüm sağlamak istiyorsanız allığınızı elmacık kemiklerinizden göz ucunuza doğru sürebilirsiniz. Eğer zayıf ve küçük bir yüze sahipseniz elmacık kemiklerinizden bir kaç santim aşağısına süreceğiniz allık yüzünüzü toplu göstererek daha sıcak ve sempatik bir görünüm yakalamanızı sağlayacaktır.

Göz makyajı uygulaması:  Göz makyajınıza başlamadan önce bir kapatıcı yardımı ile göz çevrenizi pürüzsüzleştirebilir ve bu şekilde daha belirgin bir göz makyajı elde edebilirsiniz. Göz makyajınıza aydınlık ve canlı bir görünüm kazandırmak için göz içerisine beyaz kalem çekebilirsiniz. Bir türlü eyeliner kullanamıyorum ve de makara sürerken yüzüme gözüme bulaştırıyorum diyorsanız da, eyeliner sürerken bir kartvizit yardımı ile düz bir çizgi elde edebilirsiniz. Maskara kullanırken de, aynı kartviziti göz kapağınıza koyabilir, maskaranızın göz kapağınıza bulaşmasını önleyebilirsiniz.

Dudak makyajı uygulaması: Makyajımıza seksilik katan şüphesiz ki dudaklarımız. Eğer dudak rujunuzun gün boyu doğallığını korumasını ve de kalıcı olmasını istiyorsanız tek yapmanız gereken dudaklarınıza ruj öncesi fondöten sürmeniz olacaktır. Bunun yanı sıra dudaklarınızı daha dolgun ve çekici göstermek istiyorsanız da, dudak çizginizin bir mm kadar dışına dudak kalemi uygulamalı sonrasında rujunuzu bu çizgiyi baz alarak sürmenizdir.

 


Paylaş.

About Author

Comments are closed.