Koltuk Altı Batıkları Nasıl Önlenir?

0

Koltuk altı bölgeleri özellikle batıklara eğilimlidir, çünkü o bölgede çıkan kıllar genellikle yoğun, sert ve sıklıkla kıvrımlıdır. Koltuk altındaki tüyleri almak için hangi yöntemi uygularsanız uygulayın batık oluşmuştur. Batıkların oluşmasını önlemek için yapabileceğiniz bazı uygulamalar var.

Batık tüylerinize sıcak bir kompres uygulayın. Bir bezi sicak suda ıslatin ve 5-10 dakika batık tüylerin üzerine koyun. Bu, şişliği azaltacak ve iterek onları dışarı çekecektir. Koltuk altı Gözenekleri Nasıl Açılır?

Koltuk altlarından haftada iki kez peeling yapın. Düzenli peeling, ölü cilt hücrelerini cildinizin yüzey katmanından uzaklaştırır, böylece cildin yüzeyinde sıkışabilecek tüyleri serbest bırakır. Koltuk altlarınızı eksfoliye etmek için bir lif kabağı ve vücut ovma kullanın.

İç kısımdaki tüylerinize ince bir tabaka sivilce kremi sürün. Sivilce kremlerinin çoğu benzoil peroksit içerir. Bu etkili bileşen cilt hücresi yenilenmesini teşvik eder, böylece batık kıllarınızın cilt yüzeyine daha hızlı ulaşmasına yardımcı olur. Aynı zamanda batık kılları kötüleştiren bakterileri de öldürür. Koltuk Altı Detoksu Nasıl Yapılır?

Koltuk altındaki batıklarınıza hidrokortizon kremi sürün. Hidrokortizon kremi, iltihaplanma ve tahrişi azaltarak batık tüylerin daha çabuk temizlenmesini sağlar.

Koltuk altlarınızı antibakteriyel bir temizleyici kullanarak günlük olarak temizleyin. Bakteriler gözeneklerinize girerse, iyileşme sürecini geciktirerek batıklarınızı ciddi şekilde şiddetlendirebilir.

Koltuk altınıza bir tonik veya büzücü kullanın. Batıkları önlemek ve tedavi etmek için tasarlanmış birini seçin. Koltuk Altını Beyazlatmakta Etkili 10 Ev Tarifi


Paylaş.

About Author

Comments are closed.