Koltuk altı Gözenekleri Nasıl Açılır?

0

Koltuk altları genellikle ihmal edilen bölgelerden biridir. Gözenekleri vardır ve tüyler veya hatta sivilceler tıkanıklara neden olabilir. Tıkanan koltuk altı gözenekleri bakteri ile doldurulur ve bu da vücut kokusunun daha kötü kokmasına neden olabilir. Gözenekleri açmak için bir dermatoloğun yardımına ihtiyacınız yok. Düzenli peeling bu işi halledecektir. Kendiniz tamamen doğal eksfoliye edici ovalama işleminizi yapabilirsiniz. Deodorant olmadan vücut kokusu nasıl önlenir?

İhtiyacınız Olan Malzemeler
Lif
Bitkisel gliserin
Küçük kase
Sofra tuzu
Esansiyel yağı (isteğe bağlı)
Şeker
Öğütülmüş karanfil
Portakal kabuğu rendesi
Kurutulmuş gül yaprakları
Susam yağı

Koltuk altlarınızı tıraştan önce duştaki nemli bir bezle silin. Bez, yağı ve kiri temizleyerek gözenekleri nazikçe temizler.

Yatmadan önce akşam koltuk altındaki tüyleri alın. Deodorant kullanmadığınız için tüylerin alınması koltuk altının nefes almasını sağlar. Toksik olmayan uzun ömürlü deodorant yapımı tarifi

Terlemeyi önleyici ürünleri kullanmayı bırakın. Terlemeyi önleyiciler koltuk altı gözeneklerini tıkar. Bunun yerine düz deodorant kullanın. Terleyeceksin ama teriniz kötü kokmayacak.

Küçük bir kaseye birkaç kaşık sebze gliserin ekleyin. Bir miktar sofra tuzu içinde karıştırın. Kalın bir macun oluşana kadar tuz eklemeye ve karıştırmaya devam edin. İstenirse, bu karışıma bir veya iki damla uçucu yağ ekleyebilirsiniz. Her duşta koltuk altından ince bir tabaka macun sürün, sonra durulayın.

Küçük bir kapta 3/4 bardak şeker, 2 çay kaşığı karanfil, 2 yemek kaşığı rendelenmiş portakal kabuğu rendesi ve 1 yemek kaşığı kuru gül yaprağı karıştırın. 1 buçuk bardak susam yağı ekleyin, ardından iyice karıştırın. Macunu haftada iki kez nemli koltuk altlarına uygulayın, sonra durulayın. Kalan macunu altı aya kadar karanlık ve serin bir yerde saklayın. Deodorant kullanılırken yapılan 7 hata

Not: Kendi doğal deodorantınızı yapmak için 1/4 bardak karbonat tozu, 5 yemek kaşığı hindistancevizi yağı ve 1/4 bardak mısır nişastası birleştirin. Deodorantı kapalı bir kapta tutun; birkaç hafta taze kalacaktır.


Share.

About Author

Comments are closed.