Koltuk Altı Kararması Nasıl Geçer

0

Kış aylarında uzun kollu giydiğimiz için koltuk altı sorunlarını çok önemsemiyoruz. Ancak havalar ısınmaya başlayınca sorunlar ortaya çıkıyor. Koltuk altınızda kararma varsa tedavi için sıcakları beklemeyin ve şimdiden ev yapımı uygulamalara başlayın.

 1. Limon Kürü

Limon, bu konuda kurtarıcınız olabilir. Banyodan önce koltuk altlarınızı limonla ovun. 5 dakika süreyle yapacağınız bu işlemin ardından banyoyana girin ve yıkanın. Birkaç hafta içinde koltuk altlarınızın renginin açılacağını göreceksiniz.

2. Patates ile beyazlatma

Patates de beyazlatıcı bir bitkidir. Eğer limon cildinizi tahriş ediyor ve kullanamıyorsanız, size patatesi önerebiliriz. İnce dilim bir patates ile koltuk altlarınızı 5 dakika boyunca ovun. (aynı limon gibi) Sonra ılık su ile yıkayın.

3. Karbonat

Koltuk altları için karbonat da önereceğimiz bir başka ürün. Karbonatı suyla karıştırarak, macun haline getirin. Bu karışımı koltuk altına sürün. Bu macunu biraz ovalamanız gerekiyor. Bunun için bir yumuşak bir fırca ve lif kullanabilirsiniz. Ve 10 dakika bekleyin. Ardından ılık su ile yıkayın. Karbonat cildinizi kurutabilir. Onun için bu uygulamanın ardından nemlendirici kullanabilirsiniz.

4. Portakal

Portakal da beyazlatıcı özelliğe sahiptir. Kurutulmuş portakal kabuklarını toz haline getirin. Biraz gülsuyu ekleyerek, portakal kabuklarını macun haline getirin. Karbonat gibi koltuk altlarınıza sürün. Hafif bir şekilde ovun. 10 dakika sonra yıkayabilirsiniz.

5. Zeytinyağı

Zeytinyağı ile yapacağınız karışım için, sızma yetinyağı ve kahverengi şekere ihtiyacınız var. Şeker ile zeytinyağını karıştırın. Koltuk altınıza sürün ve 5-10 dakika bekletin. Ardından ılık su ile yıkayın.

Şu ana kadar yapılması gerekenleri anlattık. Şimdi de yapmamanız gerekenleri sıralayacağız.

Yapılmaması gerekenler konusunda birkaç önemli hatırlatmamız olacak.

Koltuk altınızı jiletle tıraş etmeyin. (tıraş yerine epilasyon aleti ya da ağda kullanabilirsiniz)

Epilasyon kremleri kullanmayın. Epilasyon yaptırsanız da epilasyon kremlerini kesinlikle kullanmamalısınız.

Deodorant ve ter önleyici koltuk altı sticklerini daha az kullanmaya çalışın.

Duş sırasında özellikle koltuk altlarınızı yıkamayı unutmayın. Koltuk altlarınızı lifle hafif bir şekilde ovarak, temizleyebilirsiniz.

Çok sıkı giysiler ve özellikle sentetik giysiler giymekten kaçının.


Share.

About Author

Comments are closed.