Koltuk Altı Detoksu Nasıl Yapılır?

0

Birçok kişi koltuk altı temizliğini sadece tüylerin alınması olarak anlayabilir. Oysa koltuk altı temizliği, deodorantların yarattığı birikimleri, ter gözeneklerini temizleme ve açmadır.

Özellikle uzun yıllardır piyasada satılan deodorantları kullanan kişilerin bu temizlemeye daha fazla ihtiyacı vardır. Artık herkes biliyor ki, piyasada satılan deodorantlarda kimyasallar bulunuyor ve bunlar sizlere zarar veriyor.

Yapacağınız bu temizlik, cilt üzerindeki toksinlerin birikmesini temizleyeceği gibi, terinizin hacmini ve kokusunu azaltabilir, bağışıklık sistemini güçlendirebilir ve kanser riskinizi azaltabilir.

Koltuk Altı Temizliği Yapmanın 3 Sebebi
Kimyasallara maruz kalmayı ve daha sonra meme kanseri ve diğer hastalık riskini azaltmak isteyenlerle birlikte, aşağıdaki durumlarda koltuk altlarınızı detokslamayı düşünmelisiniz:

1. Doğal bir deodorantı değiştirmeye ve bu süreçte mücadele etmeye çalışıyorsunuz
Çoğu zaman, insanlar kimyasal bazlı bir deodoranttan daha doğal bir alternatife geçerken rahatsız edici bir döküntü veya aşırı terleme ve koku alırlar.

Ancak, çalışmalar geleneksel deodorantlar ve ter önleyici düzenli kullanımı kötü bakterilerin aşırı üretimine neden olur ve senin koltuk altı bakteri mikrobiyomu değiştirebilir. kimyasal bulunan deodorantları kullanmayı kesince koku daha da artabilir. Bu basit detoks, bakterileri dengede tutar ve her gün doğal olarak taze kokarsınız.

2. Koltuk altlarınızda yapışkan veya ince bir birikim var
Terlemeyi durduran birçok formülasyon, duşta bile çıkmayan kol altında tuhaf ve yapışkan bir film bırakabilir! Bu, terlemeyi durdurmak için gözenekleri tıkayan, endişe verici etken madde alüminyum da olabilir. Bir detoks, koltuk bölgesindeki deri dokusundaki bazı kimyasalları dışarı çekebilir ve bu kalıntıyı giderebilir.

3. Sıklıkla hastalanırsınız ya da boyundaki büyümüş lenf düğümlerini farkedersiniz
Ofisin etrafında dolaşan her hastalığı kapıyor musunuz? Ayrıca boynunuzun yanında veya koltuk altlarında yumru veya lekeler de fark edebilirsiniz. Bunlar genişlemiş lenf düğümleridir ve lenfatik sisteminizin sisteminizden kimyasallar ve diğer yabancı istilacıları kullanmaya çalıştığını gösteren bir işarettir. Sonuç, yavaş bir bağışıklık sistemidir.

Bir detokstan Ne Bekleyebilirsiniz?
Aşağıdakilerden birini veya daha fazlasını dikkat etmelisiniz:

Daha az koku – bazen doğal bir ürün giymediğinizde bile.
Doğal deodorantlar kullanıldıktan sonra daha az tahriş ve terleme.
Koltuk altınızda artık ürün birikmesi olmayacak.
Geliştirilmiş lenfatik fonksiyon ve hastalıkta azalma.

Koltuk altı Detoksu Nasıl Yapılır?

İhtiyacınız olacak malzemeler:

1 çorba kaşığı bentonit kil
1 tatlı kaşığı çiğ elma sirkesi

Yapılışı

Bir macun benzeri kıvam elde etmek için kil ve sirkeyi bir kaşıkla karıştırın.
Her bir koltuk altı üzerine bu karışımın ince bir tabakasını yayıp, yaklaşık 15 dakika kalmasına izin verin.

Yumuşak bir bez kullanarak duşta durulayın ve duş aldıktan sonra koltuk altıları iyice kurulayın. Arzu ederseniz doğal bir deodorantı uygulayabilirsiniz.
Vücut kokusu yerleşene kadar bu işlemi her gün tekrarlayın ve istenmeyen yan etkilere neden olmadan doğal bir deodorantı uygulayabilirsiniz .
Son olarak, konvansiyonel, kimyasal yüklü antiperspirant veya deodorantınıza asla geri dönmeyin!

* Uygulama sonrası ağrı hissederseniz, maskeyi hemen yıkamalısınız, ancak bölgeye kan akışı arttıkça karıncalanma veya sıcak bir hisleşme olasılığı daha yüksektir – bu normaldir.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.