Koyu Renk İç Uyluk Bölgesini Beyazlatma Yöntemi

0

İç uyluk (bacak arası) bölgesinin koyu renk olması hem erkekler hem de kadınlar için sıkıntı yaratan bir durumdur. Özellikle obez insanların bacaklarının birbirine sürtünmesinden dolayı diğer insanlara göre daha koyu renk olur. Ayrıca, zararlı ultraviyole (UV) güneş ışınları, kimyasal zenginleştirilmiş ürünlerin kullanımı, bazı ilaçlar, tıraş veya bikini epilasyon teknikleri, hormonal dengesizlik, polikistik over sendromunun yan etkilerinin yanısıra sürtünme veya bacaklarının arasında aşırı terleme buna neden olabilir.

İç uyluk vücudun bir parçası olmasına rağmen insanlar tarafından en fazla gözardı edilen yerlerden biridir. Şort veya mini etek giydiğiniz zaman iç uyluk bölgesinin koyu renk olmasından şikayetçi iseniz, o zaman size doğal ve güvenli yolları anlatacağız.

Sonuçtan memnun oluncaya kadar bu yöntemleri kullanın.

  1. Aloe Vera

Aloe vera, antioksidan özellikleri sebebiyle cildi onarmaya ve gençleştirmeye yardımcı olur. Hiperpigmentasyon hafifleterek cilt üzerindeki koyulukları yok eder.

Yapraklarını keserek elde edeceğiniz aloe vera jeli doğrudan iç uyluk bölgesine masaj yaparak sürebilirsiniz. 20 dakika masaj yaptıktan sonra ılık su ile yıkayın.

  1. Yoğurt

Yoğurt içinde bulunan laktik asit iç uyluk rengini hafifletmeye yardımcı olur.

İç uyluk bölgesine sade yoğurt sürün. 10 ile 15 dakika boyunca bekletin, ılık suyla durulayın. Günde bir kez bu basit tedavi kullanın.

  1. Limon

Limon asitli özelliği koyu cilt için doğal bir ağartma maddesi olarak çalışmaktadır. Yüksek C vitamini içeriği de yeni hücre oluşmasına yardımcı olur ve cildinizi yumuşatır.

Bir pamuk kullanarak koyu renk iç uyluk bölgesine limon suyu sürün. 20 dakika boyunca bekletin ve daha sonra soğuk suyla durulayın. Haftada 2 veya 3 kez tekrarlayın. Hassas cilde sahip olanların limon suyunu suyla seyreltmesi gerekir.

Not: Uyluk bölgesinde kesikler varsa o zaman limon uygulaması yapmayın.

  1. Yulaf

Koyu renk uyluk bölgesini beyazlatmak için ölü hücrelerin düzenli olarak atılması gerekir. Pul pul dökülme için, yulaf ezmesi evde kullanabileceğiniz en iyi malzemelerden biridir. Eksfoliye ayrıca esnek ve yumuşak bir cilt bırakır.

Kalın bir hamur yapmak için yeterli domates suyu ile 2 yemek kaşığı yulaf ezmesini karıştırın. Uyluk bölgesine bu macunu sürün 20 dakika boyunca ölü derileri fırçalayın. Son olarak soğuk suyla durulayın. Hafta 2 ya da 3 kez yapın.

  1. Salatalık

Salatalık doğal beyazlatma özelliği koyu renk iç uyluk bölgesini hafifletmeye yardımcı olabilir.

İç uyluk bölgesine dilimlenmiş salatalık veya salatalık suyu sürün. 5 dakika beklettikten sonra suyla durulayın. Günde iki kez tekrarlayın.


Share.

About Author

Comments are closed.