Kuru Cilt Hızlı Nasıl Onarılır?

0

Kuru cilt, nemi daha hızlı yitirdiği için erken yaşlanmış görünen kırmızı ve kaşıntılı deriye dönüşür. Kuru cildinizi onarmak için sizin de yapabilecekleriniz var. İşte tüm fark yaratacak yaşam tarzı değişiklikleri…

Bolca su için
Günde 8 ila 10 bardak su içerek içerden cildinizi nemlendirin. Ekstra dozda antioksidanlar, besinler ve mineraller almak cildiniz için faydalı olabilir.

İlgili: Kuru cilt için en iyi yağlar

Banyoda Islanma
İnatçı durumlarda, her gün 15 dakika boyunca ılık su banyosu yapmayı deneyin.

3 Dakika Kuralı
Yüzünüzü duş aldıktan veya yıkadıktan sonra daima 3 dakika ya da daha az sürede losyonu uygulayın. Cildiniz nemlenli iken nemlendirici sürmek kuruduktan sonra su kaybını önlemenin en etkili yollarından biridir.

İyi Bir Nemlendirici Kullanın
Özellikle daha soğuk bir iklimde yaşamanız için faydalı olan nemlendiriciler , kuru cilt ve saçların nemlendirilmesi için mükemmeldir.

İlgili: Kuru cilt için gül suyu nasıl kullanılır?

Örtünme
Hem güneş hem de soğuk rüzgarlar cildi etkiler ve kurutur. Kış aylarında, soğuktan korunmak için eldiven, şapka ve fular kullanın ve sıcak aylarda daima iyi bir güneş kremi sürün.

Sert Sabunları Kullanmayın
Yüzünüzü ve vücudunuzu, saf ve tahriş edici olmayan bir sabunla nazikçe temizleyin. Veya kendi doğal sabunlarınızı yapın !


Share.

About Author

Comments are closed.