Kuru Kafa Derisine Yağ Tedavisi

0

Saç deriniz kuru ise o zaman kafanızda kepeklenmeler ve pul pul dökülmeler meydana gelir. Saç derinizi bu durumda nemlendirmeniz gerekir. Bu yazımızda size kuru saç derisini nasıl nemlendirebileceğinizi anlatacağız.

DIY Kuru Saç Derisi Yağ Tedavisi
1 çorba kaşığı jojoba yağı
5 damla Çay ağacı esansiyel yağı
5 damla Biberiye esansiyel yağı

Yapılışı
Jojoba yağı mükemmel bir yumuşatıcıdır. Kaşıntılı ve tahriş olmuş kafa derisi için mükemmeldir. Aynı zamanda tıkalı kıl köklerinin çözülmesine yardımcı olur ve kafa derisine hala bağlı olan ölü deri parçalarını çıkarır. Aynı zamanda mükemmel bir nemlendiricidir ve saçlar için yağın kralı olarak nitelendirilir.

Çay ağacı esansiyel yağı, mantar karşıtı bir ilaç olabileceğinden, herhangi bir kepek tedavisine büyük katkıda bulunan antifungal özelliklere sahiptir.

Biberiye esansiyel yağı, kafa derisine kan akışını artıran ve büyümeyi teşvik eden çok uyarıcıdır.

Tedaviyi uygulamak için bir boya fırçası kullanın. Saç boyasının uygulanması gibi sürün. Ardından yağları kafa derisinin emdiğinden emin olmak için kafanıza masaj yapın.

Yağın işlemesinin yaklaşık 15 dakika boyunca yapılmasını sağladıktan sonra ılık su ile saçlarınızı yıkayın. Yıkama işleminde şampuan kullanmazsanız çok daha iyi olur.

Haftada bir kez uygulamanız yeterli olacaktır.


Share.

About Author

Comments are closed.