Kuru Saç Derisine Yağ Tedavisi

0

Kuru saç derisi bir çok kişinin ortak sorunudur. Kepek ve kaşıntı olarak tanımlanabilir. Kuru saç derisini tedavi etmenin en iyi yöntemlerinden biri yağ tedavisi uygulamaktır.

Gerekli olan malzemeler
1 çorba kaşığı Jojoba yağı
5 damla Çay Ağacı esansiyel yağı
5 damla Biberiye esansiyel yağı

Kuru Saç Derisi Tedavisi
Jojoba yağı harika bir yumuşatıcıdır. Kaşıntılı ve tahriş olmuş saç derisini onarır. Ayrıca tıkanmış saç köklerinin çözülmesine ve saç derisine hala bağlı olan ölü cilt pullarının dökülmesine yardımcı olur. Aynı zamanda mükemmel bir nemlendiricidir ve saça gelince bazıları tarafından yağların kralı olarak kabul edilir.

Çay Ağacı esansiyel yağı  antifungal özelliklere sahiptir, bu da mantar sorunu olabileceğinden herhangi bir kepek tedavisine mükemmel bir katkı sağlar.

Biberiye esansiyel yağı çok uyarıcıdır; bu, kafa derisine kan akışını artırabilir ve saç uzamasına yardımcı olur.

Tedaviyi uygulamak için, yağları karıştırın ve uygulamak için bir fırça kullanın. Saç boyar gibi fırçayla saçların dibine sürün. Tüm saç derisine yağı sürdükten sonra elinizle saçınızın diblerine masaj yapın. 15 dakika masaj yaptıktan sonra saçınızı durulabilirsiniz. Şampuan kullanmasanız da olur. Ancak rahatsız hissederseniz o zaman yağı dağıtmak için küçük bir miktar saç kremi kullanın.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.