Kuşburnu Tohumu Yağının Özellikleri

0

Kırışıklıkları önlemeye çalışıyorsanız birçok yönteme başvurmuş olabilirsiniz. Kuşburnu yağı, yaşlanmaya başlayan ya da hasar görmüş ciltlere mükemmel bir çözümdür. Kuşburnu yağı birçok benzersiz özelliklere sahiptir. İşte kuşburnu yağının özellikleri…

Cilde Uyum sağlar
Olgun ciltler için diğer yağların aksine, kuşburnu tohumu yağı sıkışır ve “kuru yağ” olarak kabul edilir, bu da deriye derhal nüfuz etmesi demektir. Bu, esansiyel yağ asitlerinin gerçekten kuru cildi rahatlatmasına ve onarmasına yardımcı olur.

Kollajen Üretimini Artırıyor
Kuşburnu tohumu yağı içinde bulunan A vitamini nedeniyle doğal olarak cildi kendi kolajenini oluşturmaya yönlendirir. Eklenen kolajenli diğer yüz nemlendiricilerinin yaşlanma karşıtı olduğu iddia edilebilir, ancak bir sorun vardır: Kollajen molekülleri, cildimiz için emici olmalıdır.

Besler ve Yeniden Üretir
Kuşburnu tohumu yağı cildi A, C ve E vitaminleriyle besleyerek yumuşak ve güçlü tutar. Ayrıca, hücresel yenilenmeyi teşvik eden ve cildin genç görünmesini sağlayan linoleik ve alfa-linoleik asitler çok yüksektir.

Ciltteki Yara İzlerini Azaltır
Journal of Cosmetics dergisinde 2015 yılında yayınlanan bir çalışmada , yara iyileşmesinde ve cerrahi prosedürlerden sonra yara izlerinin oluşumunda azalma olmak üzere, kuşburnu tohumu çok faydalıdır. Aynı araştırmada, kuşburnu tohumu yağı, A vitamini (retinol) içeriği nedeniyle güneş ışığına maruz kalma durumunda cildin yaşlanma etkilerini azaltmaktadır.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.