Lavanta ile Yüz Temizleyicisi Yapabilirsiniz

0

Losyon, bulaşık deterjanı, çamaşır yumuşatıcılar vb.. Lavanta kokusunun en çok kullanıldığı ürünlerdir. Lavantanın gerçekten eşsiz bir kokusu vardır. Siz de lavanta koksunu seviyorsanız, yüz temizleme losyonu hazırlayabilir. Hem cilidiniz kimyasal olmayan maddeler tarafından temizlenmiş olur, hem de mis gibi lavanta kokusu uzun süre cildinizde kalır. Yüzünüzü Zeytinyağı ile Temizleme

İhtiyacınız olacak malzemeler

1 yemek kaşığı kuru lavanta

1 veya 2 damla çay ağacı uçucu yağı

1/2 su bardağı saf su

Yapılışı:

Küçük bir kabın içine kaynamış suyu ve kuru lavantaları koyun. Lavantanın özünün ve kokusunun suya geçmesi için 10 ila 15 dakika bekletin. Yapımı Kolay Yüz Spreyi Tarifi

Daha sonra bir kaşık ile suyun içindeki lavanta tomurcuklarını alın. İsterseniz süzerek de lavantaları alabilirsiniz. Elde ettiğiniz suyu temiz ber şişenin içine koyun.

Lavanta suyunun soğumasından sonra içine 1 veya 2 damla çay ağaçı yağı ilave edin. Çay ağacı yağı, doğal bir antiseptiktir ve cildinizin pürüzsüz ve parlak olmasını sağlar. Çay ağacı yağı, özellikle sivilce ve akne tedavisi için uygulanır.

Cildiniz için karışım hazır. Sabah ve akşamları bu karışıma pamuk batırarak cildinizi temizleyebilirsiniz. Cildiniz hem temizlenecek hem de mis gibi kokacaktır. Yüzünüzü Her Gün Muz Kabuğu İle Neden Ovmalısınız?


Paylaş.

About Author

Comments are closed.