Lazer Epilasyona Başlamadan Önce Dikkat Edilmesi Gereken 9 Nokta

0

Kalıcı olarak vücudunuza bir şey yapmadan önce, ne istediğinizden emin olun. Lazer epilasyon da buna dahildir. Ayrıca lazer epilasyon yoğun bir sıcaklık alacağınız için bazı şeylere çok dikkat etmeniz gerekir. Aksi halde yanıklar veya başarısız sonuçlarla karşı karşıya kalabilirsiniz.

Koyulaştırıcı Kremlerden Kaçının
Epilasyon öncesinde bronzluktan kaçınmanız gerekiyor. Eğer kullanıyorsanız, kullanımı kestikten 4 hafta sonra epilasyona başlayın. aksi halde vücudunuzda yanıklar meydana gelebilir. Önemli olan tüylerin renginin koyu olmasıdır. Cilt koyu olursa lazer ışığını daha fazla emecektir. Hangi epilasyon yöntemi size daha uygun?

Bronzlaşmaktan Kaçının
Lazer tedavisinde önemli olan tüylerin koyu renk olmasıdır. Böylece lazer ışınları tüyleri görür ve onları kökten yok eder. Eğer teniniz koyu renk olursa başarı şansı azalır. Sadece lazer öncesinde değil sonrasında da 10 gün süreyle güneş ışığına maruz kalmamanız gerekir. Koltuk altı kararması nasıl giderilir?

Antibiyotik kullanmaktan kaçının

Antibiyotikler ışığa duyarlılığı artırabilir. Fotensitivite cildin hafif ve belirli ilaç veya maddelerin kombinasyonuyla oluşturulan iltihaplanmasıdır. Cilt, kabarcıklar, kızarıklıklar, ateş, yorgunluk, eklem ağrısı gibi ısı hasarına maruz kalma unsurlarına daha yatkın hale gelir. Halihazırda uzun süreli bir antibiyotik kullanıyorsanız, lazer tedavisi almadan önce kişisel doktorunuza başvurunuz. Hasta olduğunuzda ve tedavinin ortasında bir antibiyotik kullanmaya başladıysanız, bir sonraki lazer tedavinizden önce yedi gün boyunca ilacı durdurmanız gerekecektir. İstenmeyen tüyleri azaltmanın yolları

Bazı vitaminlerden kaçının

Genelde kan sulandırıcı olan ek ilaçlardan ve yüksek dozlarda E vitaminden kaçının.

Makyajdan kaçının

Lazerin etkinliğinin artması ve yanlış koyu renk maddeleri görmemesi için makyaj ve kapatıcılardan uzak durun. Uygulamadan sonra kızarıklıkları kapatmak için makyaj yapılabilir. Lazer sonrası cildinizin tahriş olmaması için kullanacağınız makyaj ürünlerini de sınırlandırın. Tam kapsamlı makyaj yapmak için cildinizin iyileşmesine bağlı olarak 24-48 saat beklemek en iyisidir. Cildinizi temizlerken, kokusuz bir temizleyici ve temiz bir havlu ile ılık su kullandığınızdan emin olun. Aşırı kızarıklığınız varsa sert fırçalayın veya peelingden kaçının ve kızarıklığı azaltmak için aloe vera sürün. Bacaklarınızda batık oluşmasını önleyin

Deodoranttan kaçının

Deodorantın koltuk altından tedavi varsa seans öncesinde kullanılmaması varsa da yıkanarak temizlemesi gerekiyor. Çünkü bazı deodorantlar kalıntı bırakarak lazerin etkinliğini azaltmaktadır. Yeniden deodorant sürmek için 24 saat beklemeniz önerilmektedir.

Uçuk Varsa Kaçının

Aktif olarak ağız veya genitel uçuğunuz varsa o zaman lazer epilasyonu erteleyin. Çünkü lazer yaraların ve cildin daha kötü olmasına neden olabilir. Tamamen iyileşinceye kadar lazere ara verin. Koyu renk iç uyluk bölgesi nasıl beyazlatılır?

Akne ve Sivilce Varsa Kaçının
Sivilce veya akne gibi cilt üzerindeki noktalar, yüksek sıcaklık sebebiyle daha da kötü hale gelebilir. Ayrıca yeni kopmuş bir sivilcenin üzerinde hasara neden olabilir. Sivilceli olan bölgelere lazer kullanmayın.

Regl Döneminde Lazer Yaptırmayın

Bu dönemde ağrıya duyarlılık artar. Daha fazla ağrı hissetmemek için regl dönemlerinde epilasyonu erteleyin.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.