Limon Suyu İçmenin Cildinize 4 Yararı

0

Limon suyu, yıllar boyunca tercih edilen popüler bir içecek olmuştur. Bazı kişiler günlük rutinlerine başlamadan önce sabah limonlu su içerler. Limonlu su içmenin faydaları çok fazladır.

Limon suyunun yararlı olduğu bölgelerden biri de ciltdir. Süper güçlü antioksidan C vitamini ile paketlenmiş limon suyu, yaşlanmadan akneye kadar her konuda cildinize yardımcı olabilir. İşte yimon suyunun cildiniz üzerindeki etkileri…

1. Kollajen Üretiminin Oluşturulmasında Yardımcı Olur
Limon suyunun cildinize yardımcı olmasının yollarından biri de kolajen üretiminin gerçekleşmesine yardımcı olmaktadır. Kollajen, kaslarımızda, kemiklerimizde ve cildimizde bulunan bir proteindir. Cildinizin esnekliğini arttırır. Kolajen cildin daha sağlıklı ve daha canlı görünmesini sağlar. İlgili: Sabahları limon suyu içilmeli ama hangi yöntem daha faydalı?

2. Akne İle Savaşır ve Cildinize Parıltı Verir
C vitamini ayrıca sivilce ve diğer cilt sorunlarıyla mücadelede yardımcı olabilir. C vitamini bakterileri ve akneleri temizler ve hassas cilt problemleriyle mücadele eder. Limon ayrıca organlarımızın detoksifikasyonuna da yardımcı oluyor, böylece ciltte sağlıklı ve canlı bir parıltıya katkıda bulunur.

3. Adrenal Bezlerini Destek Sağlar
Adrenal bezleri, kortizol gibi gerekli hormonları üreten, metabolizma, kan basıncı ve vücudun strese tepkisi gibi fonksiyonları düzenleyen küçük bezlerdir. Diğer taraftan, adrenal, yüksek düzeyde yorgunluğa, cildin renginin değişmesine, zayıf bir bağışıklık sistemine ve hatta vücut ağrılarına bile yol açabilir. Ayrıca ciltte yağ üretimini etkileyebilir ve aknelerin azalmasına neden olabilir. Böbreküstü bezlerini sağlıklı tutmanın bir yolu C vitamini açısından zengin limon suyunu tüketmektir. İlgili: Limon suyu hakkındaki 9 gerçek

4. Serbest Radikallerin Neden Olduğu Hasarlardan Cilt Hücrelerini Korur
Çalışmalara göre, C vitamini ile ilgili en önemli gerçeklerden biri, antioksidan fonksiyona sahip olmasıdır, bu da hücreleri serbest radikal hasarından koruduğu anlamına gelir. Serbest radikal hasara, kızartılmış gıdalar, çevre kirliliği, alkol, tütün dumanı ve çok daha fazlası neden olabilir. Serbest radikaller, cildin tahribatına yol açarak, yaşlanmanın hızlanmasına ve ayrıca kanser, parkinson hastalığı ve diğer pek çok sağlık sorununa neden olabilir. Ne yazık ki, yediğimiz gıdalardan soluduğumuz havaya kadar serbest radikaller her yerde bulunur, bu yüzden cildimizi ve bedenlerimizi korumak için önlemler almamız önemlidir – limon suyunun geldiği yer burasıdır.


Share.

About Author

Comments are closed.